Tudi OZS nasprotuje predlogu o obveznem "štempljanju" na delovnem mestu
V OZS nasprotujejo predlogu zakona o evidencah na področju dela, ki je do konca meseca v javni obravnavi. Kot pravijo, zakon uvaja dodatno birokracijo, prinaša dodatne stroške delodajalcem, ne sledi novim oblikam dela in ne prinaša zagotovil, da se kršitve ne bodo dogajale. Delodajalec mora glede načina evidentiranja imeti možnost izbire, pravijo.
O predlogu ministrstva za delo, da bi bilo obvezno poleg odhodov in prihodov delavca na delo potrebno evidentirati tudi čas za kosilo, izhode in druge oblike dela je med delodajalci požel ogromno negodovanja.
Več o tem lahko preberete v prispevku Golobova vlada bi uvedla obvezno »štempljanje«, podjetniki se držijo za glavo: to so preživete metode.
O predlogu ministrstva za delo, da bi bilo obvezno poleg odhodov in prihodov delavca na delo potrebno evidentirati tudi čas za kosilo, izhode in druge oblike dela je med delodajalci požel ogromno negodovanja.
Več o tem lahko preberete v prispevku Golobova vlada bi uvedla obvezno »štempljanje«, podjetniki se držijo za glavo: to so preživete metode.
Povezani članki
Zadnje objave
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Ekskluzivno za naročnike
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
helena_3
Čakam, da bodo na OZS rekli še kaj na temo sprememb davčne zakonodaje.
uros.samec
OZS navaja, da Slovenski podjetniki vzorno skrbijo za svoje zaposlene. Najbrž so pod vplivom kake droge.
Podjetnik, ki mu je elektronsko beleženje prihoda in odhoda delavcev pretežko, naj zapre. Takih podjetij ne rabimo. To so hijene, ki izkoriščajo pomanjkljiv sistem. Nadalje OZS navaja da je težava za tiste delodajalce, kjer se mesto dela spreminja, torej razne storitvene dejavnosti. Kot da ne poznamo elektronike, mobitelov, aplikacij, navigacijskih sistemov. Čisto dovolj je premična elektronska ploščica kamor se delavec " pofočka " z magnetno kartico. Ne glede na to kje je. Torej, nobenih pametnih razlogov za ugovore ni, le panika pred izgubljenim delom dobička. Delavec bi končno dobil toliko kot dela. To pa vendar ne gre!
Markec
Vsak, ki ima vsaj en mesec delovne dobe, težko razume, kaj dogaja v glavi ministra. Oz. še slabše, kaj razmišljajo svetovalci na ministrstvu. Vsak izhaja iz svoje izkušnje, torej je treba preveriti preteklost ministrovih izbrancev.
Čimprej nazaj v prihodnost, sicer se narodu res slabo piše.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.