SDS predlaga višje pokojnine in brezplačno prehrano za vse osnovnošolce, za razliko od Inštituta 8. marec pa tudi za srednješolce

Uredništvo

vir: Pixabay
Poslanska skupina SDS je vložila predloga za dvig pokojninske osnove na 78 odstotkov povprečne plače ter brezplačno šolsko prehrano za vse osnovnošolce in srednješolce, vključno s kosilom.

Ob tem se zavzemajo tudi za dvig zagotovljene starostne pokojnine za 40 let delavne dobe na 771 evrov. Kot je povedala poslanka Karmen Furman, znaša toliko ravno prag tveganja revščine. Ponovno pa bi uvedli tudi državno pokojnino za tiste, ki ne prejemajo nobene druge pokojnine, in sicer v višini 33 odstotkov najnižje pokojninske osnove.

Predlog SDS-a glede šolske prehrane je podoben tistemu Inštituta 8. marec. Za razliko od predloga Nike Kovač, ki bi dodelila brezplačno malico in kosilo vsem osnovnošolcem, bi v SDS-u to razširili tudi na srednješolce.

O predlogu Inštituta 8. marec o brezplačni šolski prehrani smo pisali na Domovini v članku Nika Kovač in Inštitut 8. marec se vračata k ukrepom Janševe vlade. Pa je to sploh pametno?.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki