Predsednik Združenja ravnateljev osnovnih šol: predlog o brezplačnih kosilih za vse osnovnošolce je populističen

Uredništvo

Zajem slike: FB Inštitut 8. marec
O predlogu Inštituta 8. marec o brezplačnih kosilih za vse osnovnošolce – tudi za tiste iz premožnejših družin – smo na Domovini že pisali.

Danes so podali mnenje tudi ravnatelji osnovnih šol. Predsednik Združenja ravnateljev osnovnih šol Gregor Pečan, ki se je proti ukrepu izrekel že maja, je ponovil, da gre pri tem za populističen ukrep. Kot je spomnil, smo podoben ukrep že imeli pred desetimi leti, a se je izkazalo, "da ogromno šol niti nima možnosti priprave, da so jedilnice premajhne, da je ogromno hrane ostalo v smeteh."

Ravnatelj Osnovne šole Škofljica Roman Brunšek se strinja, da bi morali biti vsi otroci upravičeni do šolskega kosila, vendar meni, da bi bilo treba spremeniti merila, ne pa ukrep uvesti pavšalno.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki