NSi odloča o predsedniškem kandidatu, v igri naj bi bila Pogorelec in Kovšca
Potem ko je Ljudmila Novak, nekdanja vodja stranke NSi, vendarle jasno dala vedeti, da za predsednico države ne bo kandidirala, se člani na dvodnevnem posvetu v Portorožu odločajo, koga bodo podprli – odločitev naj bi bila znana danes. Po pisanju N1 naj bi bila v igri predvsem kandidat iz lastne stranke, Janez Pogorelec, ki naj bi ga podpirala tudi Novakova, in predsednik državnega sveta Alojz Kovšca, k čigar podpori naj bi se nagibal Tonin.
Najmanj verjetna naj bi bila podpora kandidatu SDS-a Anžetu Logarju, možno pa je tudi, da bi se odločili volivcem izpostaviti več kandidatov, ki so najbliže vrednotam NSi: Kovšco, Prebiliča in Logarja.
O prihajajočih predsedniških volitvah je na Domovini pred kratkim pisal Rajko Podgoršek, urednik Rok Čakš pa je razmišljal, da za popolne predsedniške volitve – ki jih zdaj očitno ne bo – "manjka samo še Ljudmila Novak".
Najmanj verjetna naj bi bila podpora kandidatu SDS-a Anžetu Logarju, možno pa je tudi, da bi se odločili volivcem izpostaviti več kandidatov, ki so najbliže vrednotam NSi: Kovšco, Prebiliča in Logarja.
O prihajajočih predsedniških volitvah je na Domovini pred kratkim pisal Rajko Podgoršek, urednik Rok Čakš pa je razmišljal, da za popolne predsedniške volitve – ki jih zdaj očitno ne bo – "manjka samo še Ljudmila Novak".
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
Hribarjev Rafko
Ne imej N.Si za norce.
Vsi njeni ministri so se odlično izkazali v vladi JJ.
Žal je volilna kolobocija takšna, kot je. Torej smo sedaj oboji v opoziciji.
Kaj je smisel obstoja N.Si? To, da gre svojo pot. Da ni zlizana ne z levaki, ne z JJ.
In le s samostojno N.Si je JJ lahko sestavil vlado. Z zlizano je nebi mogel. Zlizana bi bla neko 'društvo za krščanske vrednote znotraj SDSja.' Skratka utopljena znotraj SDSja, glasovi pa zgubljeni.
Zatorej, naj te ne moti njena samostojnost. Je nujni pogoj, da enkrat spet zavlada pomlad
Kraševka
Eno je kandidirati za PREDSEDNIKA DŽAVE, drugo pa je kandidatura za državni zbor. NSi naj se potrudi, da bo imela več glasov, ko bodo kandidirali za DZ. Podporniki NSI, bodo sigurno vedno dali glas kandidatom NSI- za DZ. Volilci bodo tokrat, pa ne da ne bi spoštovali predstavnika NSi, ampak bodo tehtali, kdo je možno, da pride v 2. krog. Vsa DESNICA, naj igra na "skupno dobro"!
Stajerska2021
Naj se že vendar v Nsi zganejo.
V kolikor pa Nsi ponovno svinga, na naslednjih volitvah ne bodo dosegli niti parlamentarnega praga.
Pa kaj bi radi? Kaj jim je manjkalo v vladi JJ! Imeli so 5 ministrov, res je, da zelo dobrih - mar mislijo, da bodo dobili toliko priložnosti v Golobovi vladi, če se odločijo za prestop v vlado, seveda takrat, ko bo Levica spakirala v opozicijo. To, pa je samo še vprašanje časa. Ne, ne bodo. Lahko bodo nosili aktovke svobodnjakom, ali pa delali, pod njihove izdelke pa se bodo podpisovali drugi. To bi jim bilo že lahko jasno.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.