Fafangel državljane poziva k cepljenju in dodaja, da nas bo ignoriranje covida drago stalo
Število okužb s koronavirusom se v zadnjih dneh spet povečuje. V sredo sta bila potrjeni 2402 okužbi, v torek 2528, dan prej pa celo 3483.
Vodja posvetovalne skupine za spremljanje gibanja novega koronavirusa pri NIJZ Mario Fafangel tako znova poziva državljane, naj se držijo priporočil. Kot glavni je omenil predvsem cepljenje in maske v zaprtih prostorih, tudi v javnem prometu.
Fafangel je pozval tudi ljudi nad 60. letom starosti, naj se cepijo. Za to skupino ljudi sicer še vedno velja staro cepivo, a tudi to izjemno dobro ščiti pred težkim potekom bolezni. Povedal je tudi, da ne priporoča čakanja na novejše cepivo, prilagojeno novi različici omikrona.
Fafanglova opozorila so na mestu, saj, kot smo pisali v članku: S covidom še ni konec: nov val, nova vlada, novi rekordi okuženosti, je po covidni incidenci Slovenija trenutno prva v Evropi.
Vodja posvetovalne skupine za spremljanje gibanja novega koronavirusa pri NIJZ Mario Fafangel tako znova poziva državljane, naj se držijo priporočil. Kot glavni je omenil predvsem cepljenje in maske v zaprtih prostorih, tudi v javnem prometu.
Mario Fafangel: "Dejstvo je, da je prisotnost virusa visoka, kar ni dobra novica. Kje smo zdaj? Lahko se delamo, da omikron ne obstaja, lahko se delamo, da smo v fazi nula, da ni nobenih priporočil in ukrepov in da počasi drsimo v fazo dve, za katero je posvetovalna skupina dala svoja priporočila in veliko od naših 13 ukrepov postane obveznih. Nismo še tam in danes lahko še spremenimo to pot."
Fafangel je pozval tudi ljudi nad 60. letom starosti, naj se cepijo. Za to skupino ljudi sicer še vedno velja staro cepivo, a tudi to izjemno dobro ščiti pred težkim potekom bolezni. Povedal je tudi, da ne priporoča čakanja na novejše cepivo, prilagojeno novi različici omikrona.
Fafanglova opozorila so na mestu, saj, kot smo pisali v članku: S covidom še ni konec: nov val, nova vlada, novi rekordi okuženosti, je po covidni incidenci Slovenija trenutno prva v Evropi.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BOGDAJ DOBER DAN VSEM.
TOLE JE BILO PRIČAKOVANO. MIKROBI ŽIVIJO PO SVOJE, SO "NEPISMENI" IN SE za RAZNE ADMINISTRATIVNE NAPISANE UKREPE IN ZA POLITIKO NE ZMENIJO.
Samo s kakšnimi cepivi itd. se jih da vsaj začasno zatreti.
Seveda smo vedili, da se za menjavo oblasti v naši Sloveniji mikrobi ne bodo zmenili.
Zdaj naj se kar GOLOB "NE-SVOBODA" VLADNA GARNITURA BRIHTA S COVIDOM.
L.R. Janez KK
p.s. v moji srednji šoli sem imel eno leto predmet MIKKROBIOLOGIJA, nekaj laboratorijskih vaj, tako da vsaj približno predstavo o mikrobih - že imam.
Stajerska2021
Nesramnost pa taka.
Priporočila, priporočila - sedaj pa bi nas kar usmerjali na cepilna mesta.
Ko se bodo VSI v zdravstvu, šolstvu, javni upravi, vojski in policiji CEPILI - takrat se obrnite s priporočili na nas.
Ne ponujajte nam četrtega, petega in stotega odmerka! CEPITE SE VI!
Ta slog, naj se cepi sosed, da se jaz ne rabim, je mimo.
SITI SMO VAS S SVOJIMI PRIPOROČILI, KI VELJAJO SAMO ZA ENE, ZA DRUGE PA NE. TUDI V ZDRAVSTVU SE NISO VSI CEPILI. LE ZAKAJ NE?
MEFISTO
Kje ste anticepilci in drugi neresni kjudje?
Tudi nova ljudska oblast, ki jo poosebljata ljubljenca naroda Robert Golob in Urška Kakločar Župančič, priporoča cepljenje in maske.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Lep pozdrav in vse dobro Vam vrli gospod Mefisto. Kar optimistčno. L.r. Janez KK
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.