Fafangel državljane poziva k cepljenju in dodaja, da nas bo ignoriranje covida drago stalo

Uredništvo

Vir zajema slike: Youtube
Število okužb s koronavirusom se v zadnjih dneh spet povečuje. V sredo sta bila potrjeni 2402 okužbi, v torek 2528, dan prej pa celo 3483.

Vodja posvetovalne skupine za spremljanje gibanja novega koronavirusa pri NIJZ Mario Fafangel tako znova poziva državljane, naj se držijo priporočil. Kot glavni je omenil predvsem cepljenje in maske v zaprtih prostorih, tudi v javnem prometu.

Mario Fafangel: "Dejstvo je, da je prisotnost virusa visoka, kar ni dobra novica. Kje smo zdaj? Lahko se delamo, da omikron ne obstaja, lahko se delamo, da smo v fazi nula, da ni nobenih priporočil in ukrepov in da počasi drsimo v fazo dve, za katero je posvetovalna skupina dala svoja priporočila in veliko od naših 13 ukrepov postane obveznih. Nismo še tam in danes lahko še spremenimo to pot."


Fafangel je pozval tudi ljudi nad 60. letom starosti, naj se cepijo. Za to skupino ljudi sicer še vedno velja staro cepivo, a tudi to izjemno dobro ščiti pred težkim potekom bolezni. Povedal je tudi, da ne priporoča čakanja na novejše cepivo, prilagojeno novi različici omikrona.

Fafanglova opozorila so na mestu, saj, kot smo pisali v članku: S covidom še ni konec: nov val, nova vlada, novi rekordi okuženosti, je po covidni incidenci Slovenija trenutno prva v Evropi.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki