vir: posnetek zaslona uradne spletne strani Socialnih demokratov
Premier Robert Golob je za danes sklical prvi koalicijski vrh. Na srečanju naj bi se pogovorili tudi o izzivih, ki so pred njegovo ekipo, torej zlasti o draginji in pripravam na jesen, ki bo prinesla zakonodajne referendume.
Nato bo svet Gibanja odločal o tem, koga poimensko podpreti v predsedniški tekmi, saj je iz nje izstopila njihova kandidatka Marta Kos. Golob bo moral člane sveta prepričati, da podprejo novega igralca - evropskega poslanca Milana Brgleza, sicer člana in kandidata SD.
vir: posnetek zaslona uradne spletne strani evropskega poslanca Milana Brgleza
Ugiba se, ali bo Brglez postal skupni kandidat dveh koalicijskih strank. O njegovi kandidaturi bo dopoldne razpravljalo vodstvo SD. Brglez naj bi pred javnost po nocojšnji vrnitvi iz Strasbourga stopil jutri. Pričakuje se pojasnilo za odločitev, saj si je o kandidaturi očitno premislil.
Zaradi poznega odpiranja transakcijskega računa za volilno kampanjo se za SD predvideva kazen SD zaradi kršitve zakonsko predpisanih rokov.
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.