Začelo se je odstranjevanje prvih 200 metrov ograje na meji s Hrvaško

Uredništvo

Na mejnem prehodu Krmačina pri Metliki se je začelo odstranjevanje žičnate ograje, ki jo je leta 2015 ob povečanju migracij postavila Cerarjeva vlada.

Odstranjevanja prvih metrov ograje sta se udeležila tudi notranja ministrica Tatjana Bobnar in v.d. generalnega direktorja Policije Boštjan Lindav. Na ministrstvu za notranje zadeve so povedali, da je bila ograja na slovensko-hrvaški meji postavljena v času množičnih migracij kot začasni instrument za usmerjanje migracij in je kot taka ostanek kriznega upravljanja migracij.

Slovenska vojska, ki odstranjuje "tehnično oviro", kot je to imenovala Cerarjeva vlada, dnevno "pospravi" 200m žice, kar pomeni, da bodo za odstranitev celotne potrebovali 150 delovnih dni. Končali bodo torej približno ob vstopu Hrvaške v schengen.

V opoziciji opozarjajo, da pri odločitvi odstranjevanja ograje ni bila izvedena varnostna ocena, ter da je odločitev strokovno neutemeljena. V NSi opozarjajo, da se bodo z odstranitvijo ograje poslabšale varnostne razmere, vladi pa predlagajo, da se odstranjevanja ograje lotijo selektivno.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00