Za mesto ustavnega sodnika so prispeli 3 predlogi

Uredništvo

Foto: Tomo Strle
Po tem, ko je ustavni sodnik Marijan Pavčnik napovedal svoj odstop, se je odprlo mesto za novega ustavnega sodnika. Prijavili so se trije: Neža Kogovšek Šalamon, Andraž Teršek in Andraž Zidar.

O prijavah se bo predsednik Pahor posvetoval z vodji poslanskih skupin in predstavnikoma narodnih skupnosti ter izbral kandidata, so povedali v uradu predsednika republike.

Ko bo sprejeta odločitev o predlogu kandidatke oziroma kandidata za ustavnega sodnika, bo sledila tudi javna predstavitev kandidata. Pavčnik bo svoje delo sicer opravljal do 31. decembra.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki