Vlada kazensko odpoklicala veleposlanika Kajzerja

Uredništvo

Vir: Twitter
Vlada je na včerajšnji seji sprejela sklep o odpoklicu slovenskega veleposlanika v ZDA Toneta Kajzerja. Temu je vlada očitala, da je predsedniku največje opozicijske stranke neupravičeno razkril vsebino diplomatske depeše (na fotografiji), v kateri je zunanje ministrstvo veleposlaništvom ukazalo, da morajo v prostorih veleposlaništva objaviti naslov predsedniške kandidatke Nataše Pirc Musar. Vendar pa tega ni storilo še za preostale kandidate, zaradi česar je zunanje ministrstvo hote ali nehote favoriziralo omenjeno kandidatko.

Sklep o razrešitvi stopi v veljavo šele tedaj, ko ga bo podpisal tudi predsednik republike Borut Pahor.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki