Vlada izdala odlok o ukinitvi urada za demografijo

Uredništvo

Vir: Pixabay
Vlada je na današnji seji izdala odlok o ukinitvi urada za demografijo, ki ga je ustanovila prejšnja vlada in je začel delovati jeseni 2021. Pristojnosti, ki jih je imel urad, se selijo na ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, ki ga vodi Luka Mesec.

Nekateri zaposleni na uradu naj bi se vrnili na prejšnja delovna mesta, poroča N1 Slovenija. Aleš Primc bi se tako vrnil na agencijo za kmetijske trge in razvoj podeželja.

Vladni odlok o ukinitvi urada si je prislužil ostre kritike. Med drugimi se je odzval tudi bivši premier Janez Janša (glej spodaj).

O demografskih izzivih Evrope in Slovenije smo na Domovini pisali TUKAJ.

https://twitter.com/JJansaSDS/status/1547601628382892033?s=20&t=Z0o_NV6k2Nb9SkmKaM5gGA
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki

Ekskluzivno za naročnike

Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00