Vlada bo ustavila projekt digitalnih bonov

Uredništvo

Projekt digitalnih bonov se bo, kot kaže, zaključil s popolnim fiaskom. Potem ko je Ministrstvo za digitalno preobrazbo kljub svojim pomislekom nadaljevalo s projektom prejšnje ekipe (čeprav bi ga lahko ustavilo), se je sedaj zaradi številnih nepravilnosti odločilo, da projekt ustavi.

Razpis bo tako v petek, 16. 9. 2022, razveljavljen. To pomeni, da bodo vsi izvajalci, ki so izobraževanje izvedli do tega datuma, dobili povrnjene materialne stroške. Prav tako bodo starejši, ki so izobraževanje že opravili, prejeli digitalni bon.

Ministrstvo bo izvajalcem povrnilo tudi stroške, ki so jih imeli z do sedaj neizvedenimi predavanji. Ministrica za digitalno preobrazbo dr. Emilija Stojmenova Duh pa ob tem obljublja, da bo nova novela Zakona o spodbujanju digitalne vključenosti na nediskriminatoren način omogočila usposabljanje vsem, ki to želijo in potrebujejo.

Razveljavitev sicer ne bo vplivala na koriščenje digitalnih bonov s strani vseh tistih, ki so ga že prejeli. Ti bodo tako še naprej veljavni do 30. novembra 2022.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki