Veljavnost starih vozniških dovoljenj je podaljšana še za deset let

Uredništvo

FOTO: Domovina
Do devetnajstega januarja prihodnje leto bi moralo vozniško dovoljenje zamenjati še preostalih 300.000 ljudi, ki še posedujejo papirnato vozniško dovoljene. Vendar pa to, kot kaže, ne bo potrebno.

Vlada je namreč pripravila zakon, ki veljavnost tovrstnih dovoljenj podaljšuje še za deset let. Izdana dovoljenja bodo tako veljala do dopolnjenega 80. leta starosti posameznega voznika oziroma do 19. januarja 2033. To je tudi tisti skrajni datum, ki ga določa evropska direktiva in predvideva poenoteno vozniško dovoljenje po vsej Evropi.

Po ocenah upravnih enot naj bi tovrstno vozniško dovoljenje posedovala še četrtina vseh slovenskih voznikov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki