V TEŠ bodo poskusno kurili indonezijski premog
V Termoelektrarni Šoštanj so po vladni razglasitvi prve stopnje ogroženosti na področju proizvodnje električne energije začeli iskati možnosti za povečavo proizvodnje le-te.
Ta je sedaj močno omejena, saj v Šoštanju ni dovolj premoga, zaradi česar termoelektrarna praviloma deluje z zmanjšano močjo. V TEŠ imajo tako sedaj na voljo več neidealnih možnosti.
V nekaj mesecih lahko začnejo uporabljati tuji premog, na kar se v termoelektrarni že pripravljajo. Tako so prav danes prejeli prvo pošiljko indonezijskega premoga, ki jo bodo dodajali domačemu lignitu do količine 12,5 odstotka energijske vrednosti.
Obenem pa se trudijo, da bi še povečali zmogljivosti rudnika lignita. Proizvodnja v njem je trenutno močno okrnjena zaradi poletnega stebrnega udara. Odprava njegovih posledic pa naj bi trajala še več mesecev. Rudnik pa bo moral v prihodnje tudi več investirati v nova odkopna polja, za pripravo teh pa naj bi predvidoma potrebovali tri leta.
Ta je sedaj močno omejena, saj v Šoštanju ni dovolj premoga, zaradi česar termoelektrarna praviloma deluje z zmanjšano močjo. V TEŠ imajo tako sedaj na voljo več neidealnih možnosti.
V nekaj mesecih lahko začnejo uporabljati tuji premog, na kar se v termoelektrarni že pripravljajo. Tako so prav danes prejeli prvo pošiljko indonezijskega premoga, ki jo bodo dodajali domačemu lignitu do količine 12,5 odstotka energijske vrednosti.
Obenem pa se trudijo, da bi še povečali zmogljivosti rudnika lignita. Proizvodnja v njem je trenutno močno okrnjena zaradi poletnega stebrnega udara. Odprava njegovih posledic pa naj bi trajala še več mesecev. Rudnik pa bo moral v prihodnje tudi več investirati v nova odkopna polja, za pripravo teh pa naj bi predvidoma potrebovali tri leta.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Pred cca 2o leti sem se veliko vozil plesat v Dobrno - na lepi savinjski konec. Ta TERMOELEKTRARNA za moje pojme samo kvari lepo podobo Šaleške doline- kot EN VELIK GRD DINOZAVER leži tam. Domačini iz "SAŠŠKE" doline se pa kot ex gozdarji takointako vsi grejejo na drva iz njih domačih gozdov. Morda bi lahko tega "dinozavra" lahko brez škode razgradili. Savinčani bi se bolj posvečali kmetovanju in pripravi odličnih "SAVINJSKIH ŽELODCEV", ki s tudi odlično prodajajo. L.r. Janez KK
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.