V TEŠ bodo poskusno kurili indonezijski premog

Uredništvo

Termoelektrarna Šoštanj. Vir: Wikipedija
V Termoelektrarni Šoštanj so po vladni razglasitvi prve stopnje ogroženosti na področju proizvodnje električne energije začeli iskati možnosti za povečavo proizvodnje le-te.

Ta je sedaj močno omejena, saj v Šoštanju ni dovolj premoga, zaradi česar termoelektrarna praviloma deluje z zmanjšano močjo. V TEŠ imajo tako sedaj na voljo več neidealnih možnosti.

V nekaj mesecih lahko začnejo uporabljati tuji premog, na kar se v termoelektrarni že pripravljajo. Tako so prav danes prejeli prvo pošiljko indonezijskega premoga, ki jo bodo dodajali domačemu lignitu do količine 12,5 odstotka energijske vrednosti.

Obenem pa se trudijo, da bi še povečali zmogljivosti rudnika lignita. Proizvodnja v njem je trenutno močno okrnjena zaradi poletnega stebrnega udara. Odprava njegovih posledic pa naj bi trajala še več mesecev. Rudnik pa bo moral v prihodnje tudi več investirati v nova odkopna polja, za pripravo teh pa naj bi predvidoma potrebovali tri leta.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki