V Slovenijo prihaja posodobljeno cepivo proti covidu
V Slovenijo naj bi že ta teden prispelo prvih 360.000 odmerkov posodobljenega cepiva proti covidu-19. Le to je bilo do sedaj narejeno za izvorno različico novega koronavirusa, strokovnjaki pa so ga posodobili tako, da je učinkovito tudi proti virusni različici omikron.
Do konca meseca naj bi v Sloveniji skupno prejeli od 500.000 pa do 700.000 odmerkov tega cepiva. Cepljenje s tem cepivom bo mogoče že od začetka prihodnjega tedna.
Težava tega cepiva sicer je, da zaradi dolgega obdobja testiranja močno zaostaja za mutacijami virusa. Narejeno je namreč na podlagi podrazličice BA.1, medtem ko v Sloveniji prevladuje podrazličica BA.5. Zato so v ZDA že skrajšali čas od testiranja do splošne uporabe, vendar se Evropska agencija za zdravila za ta korak še ni odločila.
Cepivo proti podrazličici BA.5 naj bi bilo tako odobreno šele čez 2 meseca. Kljub temu pa strokovnjaki priporočajo cepljenje, saj tako prvotno kot posodobljeno cepivo dobro ščitita pred hujšimi zapleti med in po prebolevanju bolezni (t. i. dolgim covidom).
Do konca meseca naj bi v Sloveniji skupno prejeli od 500.000 pa do 700.000 odmerkov tega cepiva. Cepljenje s tem cepivom bo mogoče že od začetka prihodnjega tedna.
Težava tega cepiva sicer je, da zaradi dolgega obdobja testiranja močno zaostaja za mutacijami virusa. Narejeno je namreč na podlagi podrazličice BA.1, medtem ko v Sloveniji prevladuje podrazličica BA.5. Zato so v ZDA že skrajšali čas od testiranja do splošne uporabe, vendar se Evropska agencija za zdravila za ta korak še ni odločila.
Cepivo proti podrazličici BA.5 naj bi bilo tako odobreno šele čez 2 meseca. Kljub temu pa strokovnjaki priporočajo cepljenje, saj tako prvotno kot posodobljeno cepivo dobro ščitita pred hujšimi zapleti med in po prebolevanju bolezni (t. i. dolgim covidom).
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
Stajerska2021
Super.
Naj se cepijo vsi zaposleni v javnih službah - javni upravi, policiji, sodstvu, šolstvu, ZDRAVSTVU... - potem naj začnejo nagovarjati nas ostale! Ti dobivajo plače, če realni sektor ima ali ne. Za dobro države MORAJO ostati zdravi! Tudi regrese so imeli VSI, da so lahko plesali in se terapevtsko kopali v slani vodi in se sončili.
CEPITE SE, dobro servisirani in nikoli zadovoljnji plešoči!
rasputin
Kljub temu pa strokovnjaki priporočajo cepljenje, saj tako prvotno kot posodobljeno cepivo dobro ščitita pred hujšimi zapleti med in po prebolevanju bolezni
***
Cepiva so komajda malce preizkušana, bilo je daleč premalo časa za verodostojno testiranje, strokovnjaki pa kar vedo, kako naj bi bilo. Saj so vendar strokovnjaki, ki vedo brez ustreznih dejstev, ki bi potrjevala njihova mnenja. Če so dejstva slučajno drugačna od njihovih mnenj, pa toliko slabšr za dejstva.
Toliko laži kot nam servirajo v zvezi s kovidom, smo jih deležni samo še v zvezi z Ukrajino.
Laž je nesmrtna duša koga ali česa že??
Andrej Kaligarič
Ali bi se tudi ti predstavil z imenom, priimkom in morda vsem končno razodel še svojo kvalifikacijo s področja medicine ter predstavil svoje dolgoletne in obširne klinične izkušnje glede nalezljivih bolezni? Bi torej predočil to, kar nedvomno imaš in kar ti omogoča vpogled v področje in tak suveren in samozavesten nastop?
rasputin
https://doctors4covidethics.org/
rasputin
Kaligarič, če si funkcionalno pismen, lahko na strani Doctors for covid ethics najdeš množico informacij s strani kompetentnih strokovnjakov medicinske in drugih strok, ki kažejo precej drugačno sliko mRNA cepiv, kot to trdi uradna propaganda, ki je zlobirana s strani farmacetskih multinacionalk. Podajam dva krajša prevoda. Stran Doctors for covid Ethics je namenjena strokovnjakom in laikom, saj gre navsezadnje za naše zdravje. Samo bedak brezpogojno zaupa zlobirani uradni medicini. !Resničnost, je pojasnil dr. Bhakdi, je, da tehnologija mRNA – spike protein ali ne – sprevrže genetsko delovanje telesnih celic tako, da jim naroči, naj proizvajajo fragmente bolezni. To preoblikuje naše lastne celice in tkiva iz "jaz" v "ne-jaz", kar povabi imunski sistem, da napade. To je recept za medicinsko katastrofo, ki obrne telo proti sebi. Dr Bhakdi je načrt za uvedbo osnovne tehnologije mRNA iz COVID-19 v običajna cepiva poimenoval: "Največja možna katastrofa vseh časov, ki jo povzroči človek ... Rutinska uvedba cepiv na osnovi genov pomeni propad človeka in človeštva." Dr. Michael Palmer, nekdanji izredni profesor biokemije na Univerzi Waterloo, je podal pregled dokazov obdukcije, ki nedvoumno potrjujejo, da je Sucharit Bhakdi, prvi na svetu, ki je opozoril na krvne strdke in poškodbe organov zaradi 'cepiv' mRNA, imel prav. Dr. Palmer je pojasnil pomen histologije in histopatoloških izvidov obdukcij po cepljenju, ki jih je izvedel dr. Arne Burkhardt, ki so pokazale izražanje spike proteina, imunski napad in katastrofalne poškodbe, kot je ruptura aorte v organih po celem telesu." Dr Palmer je razpravljal tudi o "zelo izjemni" ugotovitvi, da je bronhialno tkivo pri cepljenih še devet mesecev po cepljenju izražalo koničaste beljakovine. "Obljubljeno nam je bilo, da bo to kratkotrajno," je dejal dr. Palmer in opozoril, da je treba pričakovati, da bodo vbrizgane molekule mRNA trajale le nekaj dni ali največ zelo nekaj tednov. "Uradno predlagana ideja... je, da se mRNA ne podvaja. Torej, kako to, da tudi devet mesecev po injiciranju še vedno vidimo izražanje koničastega proteina v sluznicah? To je treba pojasniti.” https://doctors4covidethics.org/mrna-a-serious-threat-to-mankind/ Naprej beri sam. Lahko pa tudi kot ovca slediš zadnjici pred sabo.
rasputin
"Hiter razvoj odobritev popolnoma novih cepiv mRNA in DNK proti covidu-19, ki so bila vsiljena ljudem po svetu, je do danes povzročila milijone prijavljenih poškodb in tisoče smrti glede na baze podatkov javnega zdravja, kot je VAERS (ZDA). , EudraVigilance (EU), Yellow Card (UK) in drugi. Ta članek pregleduje nekatere javno dostopne dokumente o Pfizerjevem nekliničnem razvojnem programu in opozarja na njegove pomanjkljivosti, opustitve in vrzeli, ki so bile zelo očitne, vendar regulatorji ali drugi zdravstveni organi nikoli niso podvomili vanje. Površno izvedbo celotnega predkliničnega programa lahko povzamemo kot "nismo našli nobenih varnostnih tveganj, ker jih nismo iskali." Opustitev varnostnih študij, ki veljajo za standardne ali celo obvezne, in znanstvena nepoštenost v teh študijah, ki so bile izvedene, so tako očitne , da jih ni mogoče pripisati nesposobnosti proizvajalcev in regulatorjev. Namesto tega je treba postaviti vprašanje namerne malomarnosti." https://duckduckgo.com/?q=Sasha+Latypova&t=brave&ia=web Lahko se vprašamo tudi, zakaj ni v zvezi s kovidom nobene javne razprave, ne strokovne ne laične. Vse, kar zvemo, vsaj prek MSM, je zgolj uradna propaganda.
Andrej Kaligarič
kako pa točno lahko ocenjuješ verodostojnost virov, ki jih navajaš, če sam nimaš potrebnega znanja niti izkušenj? Da so trditve pravilne, utemeljene in da niso zavajajoče? Ali torej preprosto verjameš njihovim trditvam? Kako sploh veš kdo stoji za viri, ki jih omenjaš? Če so to za kar se predstavljajo in kakšni so njihovi motivi? Naj torej specializanti medicine opustijo uradne učbenike in se izobražujejo iz tvojih virov? Bi res šel k takšnim na pregled in zdravljenje?
rasputin
Razlika med Doctors for covid ethics in uradno medicino je v tem, da so DFCE zdravniki, zavezani stroki in etiki, uradna medicina pa je zavezana predpisani doktrini, ki jo diktira velefarmacija, tudi z lobiranjem in korupcijo. Zdravje je tako pomembno, da ga razsoden človek ne zaupa v celoti zdravnikom, temveč tudi sam razmišlja, kako ga ohraniti ali pridbiti v bolezni. Ob vsakem zdravilu dobiš zraven vsakovrstna napotila in opozorila, ki so namenjena tistemu, ki jih jemlje. Če bi veljala tvoja logika slepega sledenja farmaciji in medicini, bi navodil in opozoril za uporabnike ne bilo, saj vendar uporabniki niso strokovnjaki za medicino in farmacijo in potemtakem po tvoji logiki nimajo kaj razmišljati s svojo glavo ob jemanju zdravil, temveč samo slediti navodilom zdravnika. Razsoden človek ne prehiteva v ovinek. mRNA cepiva so kot prehitevanje v ovinek. Ne veš, kaj te čaka po cepljenju. Dejstva pa so precej kruta. Veliko ljudi ima hude kratkoročne težave, vse do smrti, kaj bo na dolgi večletni rok, pa ne ve nihče. Če 100% zaupaš farmaciji in njeni zlobirani in korumpirani dekli uradni medicini, je meni prav. Sam pač ne. Bolj verjamem zdravnikom in drugim strokovnjakom, ki razkrivajo korupcijo, prevare in laži znotraj sistema farmacije in uradne medicine, ki se skuša s pomočjo enako zlobirane in korumpirane politike vedno bolj uveljavljati kot brezprizivna medicinska oblast, do katere posameznik nima nobenih pristojnosti, celo ne, ko gre za posege v njegovo telo, za katere se je od nacističnih poskusov na ljudeh brez njihovega privoljenja, vedno zahtevalo informirano soglasje. Zakaj je v zvezi z mRNA cepivi medicina poteptala vsa svoja strokovna in etična načela, od ljudi pa zahteva popolno podredljivost, celo s poskusi obveznega cepljenja, čeprav ni nobenih dokazov, da cepivo sploh preprečuje kovid po okužbi s koronavirusom-19. Razlaga, da cepljenje preprečuje hujši potek bolezni, je navadna demagogija, saj ni nobenih dokazov za to. Za razumevanje zlobiranosti in korumpiranosti politike, farmacije in medicine pa ni potrebno nobeno medicinsko in farmacevtsko znanje. Kdor to trdi, je navaden manipulator in demagog.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.