V SDS vložili predlog Zakona o državnih simbolih, kjer bi za himno naredili celo Zdravljico

Uredništvo

Foto: Ukom
Poslanska skupina SDS je v parlamentarno proceduro vložila predlog Zakona o državnih simbolih, s katerim želijo med drugim državljane spodbuditi k pogostejšemu izobešanju zastave ter hkrati prepovedati javno poveličevanje vseh simbolov totalitarnih režimov.

V SDS menijo, da je treba obstoječi Zakon o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije posodobiti v sistemskem smislu. Po mnenju zastavoslovne stroke večina državljanov meni, da je slovensko zastavo dovoljeno obešati le za časa praznikov. Če bi načelo svobodnega izobešanja zastave bolje opredelili, bi pripomogli k pogostejšemu izobešanju zastave.

Stalnica so tudi težave z vrstnim redom izobešanja zastav, kar bi rešili z bolj jasno opredeljeno hierarhijo vseh možnih simbolov ter določitvijo načina izobešanja zastav. V SDS predlagajo, da bi slovenska himna postala celotna Zdravljica, in ne zgolj njena sedma kitica. Zavzemajo se tudi za prepoved in strogo sankcioniranje javnega izražanja idej preko ali s pomočjo totalitarnih simbolov.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki