V ruskem obstreljevanju Harkova več mrtvih
V ruskem obstreljevanju mesta Harkov na vzhodu Ukrajine je bilo v sredo zvečer ubitih najmanj šest ljudi, 16 je bilo ranjenih. Ukrajinske oblasti pričakujejo ruski raketni napad na ukrajinski dan neodvisnosti 24. avgusta, sicer pa glede situacije v vojni omenjajo "pat položaj".
V Harkovu so zadeli nebotičnik, prizadete so bile tudi druge lokacije v mestu, je sporočil regionalni guverner Oleg Sinegubov in dodal, da je bilo obstreljevanje precej kaotično. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je obstreljevanje že označil za "podel in ciničen napad na civiliste, za katerega ni opravičila".
Povezani članki
Zadnje objave
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BOGDAJ - EN RES LEP, DOBER DAN - VSEM.
Ne le vojaške, tudi kulturne napore bo po mojem čisto osebnem mnenju
morala EU in SVETOVNA JAVNOST - MOČNO OKREPITI
ZA POZITIVNO RAZREŠITEV TE TRAGIČNE
IN S SAMOZAVEDENO SAMOZAGLEDANOSTJO V SEBE KOT "SVETOVNO SUPERSILO" - PutinRUSIJE
DOMNEVNO, OB VSEM OSTALEM - POVZROČENE - VOJNE V uKRAJINI.
Ponavljam tudi tole.
Skratka – jaz sem za kulturni vzpon, a posodobljenje, za demilitarizacijo vzhodne EU,
ZA UKINITEV NEOSTALINISTIČNEGA PUTIN RUSIJA IMPERIALIZMA,
KI JE GLAVNI PROBLEM
– NERUSKA UKRAJINA – NI VELIK PROBLEM – SAJ JE EVROPEIZIRANA.
Nek moj srednješolski sošolec,
ki je sodeloval pri izgradnji nekega humanitarnega centra v BELORUSIJI – mi je dejal, da je v Belorusiji in v Putin Rusiji
hud problem tudi
ALKOHOLIZEM, OPUŠČANJE STANDARDOV DRUŽINSKEGA ŽIVLJENJA, ZAPADANJE V SPOLNO ALKOHOLIZIRANO PROMISKUITETO ITD. – skratka: slabo.
Glede KRIMA
– napad nanj je zagotovo zelo prizadel Putina
in njega generale, saj ne bodo mogli več uporabljati polit-nasilno k PutinRusiji priklopljenega Krima kot
LETOVIŠKE NAGRADE POKORNO SLUŽEČIM PUTIN SISTEMČIKOM.
LETOVIŠČE, NA KATEREGA PADAJO MOČNE RAKETE – PAČ NI – LETOVIŠČE.
Domnevati je mogoče,
da bo naslednja tarča NERUSI-UKRAJINSKEGA NAPADA
– MOST, ki povezuje Krim s kopnim in
– PALAČA na Krimu, ki jo souporablja Putin itd.
Glede na to,
kako močno in brutalno so PutinRusi razrušili tudi STANOVANJA
v Ukrajini – je povsem jasno,
da bo mednarodna pomoč NERUSOM-UKRAJINCEM – res VELIKA,
KER PRAV VSEM POSTAJJA OČITNO, DA
PUTIN Rusija
– TAKA KOT JE – NE MORE IN NE SME – OBSTAJATI – ŠE NAPREJ.
Mislim, da že potekajo resna razmišljanja
in resne priprave, kako PutinRusijo – “NENEVARNO – VOJAŠKO PORAZITI”.
L.r.
vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan.
Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih ANONIMNIH domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH polit PROVOKATORJEV, KI JIH TUDI NE VIDIM OZ. JIH NE BEREM, KER JIH IMAM POD “BLOKADO” – Njih ex KP, ZK, SD, AKE-NELEVICA, PROPUTIN ITD. polit packarijje – naj lepijo kar na portale “MLADINE”, SD, Levica”, “Svoboda”, MMC RTVSLO, NECENZURIRANO itd, ČE JIM BODO DOVOLILI
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.