V NSi predlagajo ponovno vzpostavitev pododbora za rakava obolenja

Uredništvo

V NSi se zavzemajo za ponovno vzpostavitev pododbora za rakava obolenja odbora DZ za zdravstvo, je na novinarski konferenci poudarila poslanka NSi Iva Dimic. Ob tem je vlado pozvala, naj uporabi vse kapacitete za skrajševanje čakalnih vrst v zdravstvu in nemudoma omogoči izvajanje investicij za prenovo infrastrukture največjih slovenskih bolnišnic.

O ponovni vzpostavitvi pododbora za rakava obolenja bodo člani odbora za zdravstvo po besedah poslanke Dimic odločali na prvi seji odbora, ki bo predvidoma potekala v prihodnjem mesecu. Koalicijske poslance je danes pozvala, naj predlog NSi podprejo. Če bo predlog sprejet, bo pododbor spremljal izvajanje državnega programa za obvladovanje raka, pa tudi nove oblike zdravljenja raka in porast pojavnosti raka v Sloveniji.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki