Testi za samotestiranje bodo na voljo od ponedeljka

Uredništvo

Vir foto: Pixabay
"Pripravili smo vse podlage, da se s ponedeljkom, 29. avgustom, v lekarnah začenjajo izdajati testi za samotestiranje učencev in dijakov," je na današnji tiskovni konferenci ministrstva za zdravje pojasnil državni sekretar na ministrstvu za zdravje Tadej Osterc. Pri tem je izrecno poudaril, da bo testiranje prostovoljno.

Vsak dijak bo na mesec lahko prevzel deset testov, sredstva zanje pa bodo zagotovljena iz proračuna. Testi pa so namenjeni predvsem potrjevanju okužb in ne iskanju okuženih med asimptomatskimi bolniki, je še dodal Osterc.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki