Teksaške oblasti odložile nezakonite priseljence pred vrati podpredsednice ZDA Kamale Harris

Uredništvo

foto: youtube
Teksaške oblasti so v četrtek pred rezidenco podpredsednice ZDA Kamale Harris v Washingtonu odložile dva avtobusa nezakonitih priseljencev, s čimer so želeli opozoriti na premilo politiko do nezakonitega priseljevanja v ZDA.

"Harrisova trdi, da je meja varna in zanika krizo. Zato ji na dvorišče pošiljamo migrante, da bo vlada tako morda opravila svoje delo in zavarovala mejo," je ob tem sporočil teksaški guverner Greg Abbott.

Teksas že nekaj časa pošilja nezakonite priseljence, ki jih zajamejo na meji, v bolj liberalna ameriška mesta, kot je New York. V New Yorku te ljudi potem pošiljajo naprej v države, v katere so bili prvotno namenjeni, torej tudi nazaj v Teksas ali na Florido.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki