Teksaške oblasti odložile nezakonite priseljence pred vrati podpredsednice ZDA Kamale Harris
Teksaške oblasti so v četrtek pred rezidenco podpredsednice ZDA Kamale Harris v Washingtonu odložile dva avtobusa nezakonitih priseljencev, s čimer so želeli opozoriti na premilo politiko do nezakonitega priseljevanja v ZDA.
"Harrisova trdi, da je meja varna in zanika krizo. Zato ji na dvorišče pošiljamo migrante, da bo vlada tako morda opravila svoje delo in zavarovala mejo," je ob tem sporočil teksaški guverner Greg Abbott.
Teksas že nekaj časa pošilja nezakonite priseljence, ki jih zajamejo na meji, v bolj liberalna ameriška mesta, kot je New York. V New Yorku te ljudi potem pošiljajo naprej v države, v katere so bili prvotno namenjeni, torej tudi nazaj v Teksas ali na Florido.
"Harrisova trdi, da je meja varna in zanika krizo. Zato ji na dvorišče pošiljamo migrante, da bo vlada tako morda opravila svoje delo in zavarovala mejo," je ob tem sporočil teksaški guverner Greg Abbott.
Teksas že nekaj časa pošilja nezakonite priseljence, ki jih zajamejo na meji, v bolj liberalna ameriška mesta, kot je New York. V New Yorku te ljudi potem pošiljajo naprej v države, v katere so bili prvotno namenjeni, torej tudi nazaj v Teksas ali na Florido.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
uros.samec
Ne razumem gneva? Vlada je zgolj odstranila žico na meji. Žica na meji ni bila dobrodošla za domačine in prav tako, zame še pomembneje, ni bila prijazna do živali. Ni pa zaustavila prehodov, kajti ko želijo prek meje migranti, jih žica ne ustavi. Na mejo oboroženo vojsko!
Poteza je pa pač Ameriška. Ob teh smrduhih ne moreš pričakovati kaj drugega.
Stajerska2021
Carska poteza!
V kratkem pričakujem, da se bo podobno zgodilo pri nas.
Vse migrante dostaviti zagovornikom - odstranitve ograje.
To je prava poteza.
Naj iz svojega žepa skrbijo za njih!
S tujim onetom po koprivah mlatih je lahko, kajne, vlada?
rasputin
Odpravljanje zahodne civilizacije v Evropi in Ameriki prek migracij teče s polno paro. Demografska struktura prebivalstva Evrope in Amerike se rapidno spreminja, s tem pa tudi zahodna civilizacija.
Ali na bolje ali na slabše, to je zdaj vprašanje.
Zagovorniki neomejenih migracij trdijo, da na bolje, kajti mešanje različnih kultur naj bi ustvarilo novo kulturo, v kateri bo najboljše iz različnih kultur.
Nasportniki migracij izpostavljajo očitne posledice migracij, kot so povečevanje kriminala, povečevanje socialnih izdatkov, medsebojna odtujenost pripadnikov različnih kultur in posledično zmanjševanje družbene kohezivnosti.
Na dolgi rok je očitno, da bodo ob dosedanjih demografskih trendih Evripidi kot dosedanji nosilci zahodne civilizacije postopno postali manjšina ali celo izginili, saj imajo precej nižjo rodnost kot pripadniki drugih kultur.
Svet, vključno z Evropo, je obsodil nekdanjo evropsko kolonizacijo Afrike in drugih predelov sveta, kar je seveda moralno prav. Toda zastavi se vprašanje: Ali je sedanja neokolonizacija Evrope in Amerike bistveno drugačna, čeprav bo proizvedla hujši rezultat, namreč izginotje Evripidov?
omega
Se popolnoma strinjam z napisanim, gre za pisanje z desno sredinskega gledišča skladni z idejno usmeritvijo Domovine. V drugih prispevkih se stalno ponavljajo vaše pavšalne obsodbe "velefarmacevtov", ki so morda celo ustvarili virus, trditve o ameriški krivdi za vojno v Ukrajini in trditve da ZDA namerno ustvarja energetsko revščino v Evropi, da bi služili z izvozom svojega utekočinjenega plina. Zaznati je vaše pomanjkanje konsistentnosti - celovitosti v idejni usmeritvi. Kot bi šlo za dve povsem različni osebi oz za globoko razklano osebo. V psihiatriji imenujejo hudo duševno razklanost kjer oseba daje hkrati vtis bistrine, občasno pa tudi prave norosti shizofrenija. Sicer je bil tudi vaš soimenjak, l 1916 ubiti Rasputin oseba z mnogo obrazi: pobožen mistični menih, razuzdani ženskar, klatež, prerok in učinkoviti zdravilec, ki je ustavljal hemofilične krvavitve carjeviča. Ker je imel dostop na dvor, carjevičevo bolezen so prikrivali se je razširilo mnenje o ljubimkanju s carico, kar je škodovalo ugledu monarhije. Tako je objektivno prispeval k krvavi revoluciji in njenenim posledicam, ki se vlečejo v današnji čas
rasputin
Uf, omega, gotovo si psihiater ali še kaj več kot to, da mi lahko kar na podlagi mojih komentarjev daš diagnozo. Hvala za trud, ker doslej še nisem bil deležen nobene tovrstne diagnoze. To, kar ti imenuješ "pomanjkanje idejne konsistentnosti", prevedeno pomeni, da ne sledim zadnjici pred sabo ne v levem ne v desnem tropu. To prepuščam ljudem tvojega visokega idejno konsistentenega formata. Ni moj namen, da bi bil apologet idejne usmeritve Domovine. Če se moja mnenja skladajo s to usmeritvijo, je meni O.K., če se ne, pa tudi. Svoboda je svoboda tistega, ki misli drugače. Dokler je človek ujetnik neke ideologije, politične opcije, stranke ali celo politične osebnosti, ni svoboden. Misliti po nekogaršnjem diktatu, pomeni ne misliti in to je suženjstvo, ne svoboda. Tragikomično je, da tisti, ki znajo ali hočejo zgolj slediti zadnjici pred sabo v politično-ideološkem tropu, ki mu pripadajo, nadvse vehementno napadajo vse, ki niso v njihovem tropu. Moje "pavšalne sodbe velefarmacevtov" temeljijo na verodostojnih virih. Farmacevtske multinacionalke so med najbolj razvpitimi družbami glede vpletenosti v korupcijo. Nekatere od njih so plačale že milijardne globe zaradi korupcije. Na internetu lahko najdeš stotine zadetkov o korupciji v farmaciji na splošno in po posameznih družbah. Klikni spodnja dva linka: https://www.transparency.org.uk/publications/corruption-in-the-pharmaceutical-sector https://duckduckgo.com/?q=pfeser+corruptiona+scandals&t=brave&ia=web Če si funkcionalno pismen, se lahko sam prepričaš o korupciji v farmaciji, ki je medicino spremenila praktično v svojo deklo. Kar zadeva Ukrajino je spet moč najti številne zadetke na internetu, kjer ugledni strokovnjaki pripisujejo vzroke za vojno v Ukrajini Zahodu, predvsem Ameriki. In to niso neki sfantazirani putinisti, temveč ljudje, ki upoštevajo relevantna dejstva o tej vojni, ne ameriško propagando. Med najbolj znanimi kritiki ameriške/zahodne politike v odnosu do Rusije, ki je pripeljala do sedanje vojne prek širjenja Nata proti mejam Rusije in prek s strani ameriške politike sproženega državnega udara v Ukrajini leta 2014, je čikaški profesor John Maersheimer, ki je bil tudi častnik v ameriški vojski. V številnih člankih in predavanjih Maersheimer kritizira ameriško politiko v odnosu Rusije. Med drugim je že kmalu po ameriškem državnem udaru v Ukrajini napovedal, da bo Ukrajina razrušena. Če bi Rusija naredila državni udar v Mehiki, bi tudi Amerika posredovala in to takoj, ne šele po somih letih, kot je to storila Rusija, ki je dolga leta moledovala Zahod, da se reši ukrajinski konflikt po mirni poti s pomočjo diplomacije, a je bila deležna le arogance Zahoda. http://www.mearsheimer.com/wp-content/uploads/2019/06/Why-the-Ukraine-Crisis-Is.pdf https://en.wikipedia.org/wiki/John_Mearsheimer#Career Glede energetske revščine Evrope zaradi prekinitve dobave energentov iz Rusije, spet ni treba biti genij za ugotovitev, da je ameriška politika zabila klin med Evropo in Rusijo v svojem, ne evropskem interesu po strorimskem imperialnem načelu divide et impera - razdvajaj in vladaj. Ameriški politiki so si že leta prizadevali z to, da bi prekinili dobave ruskega plina v Evropo, kar se je slednjič zgodilo po eskalaciji državljanske vojne v Ukrajini v vojno med Rusijo in Ukrajino. Američani so Evropi obljubili, da bodo ruski plin nadomestili s svojim utekočinjenim plinom, kar je bil čisti blef, saj ni mogoče prepeljati iz Amerike v Evropo tolikšnih količin plina brez ustreznih terminalov na obeh straneh Atlantika in posebnih ladij za prevoz utekočinjenega plina. Poleg tega je utekočinjen plin ca 10x dražji od ruskega pred vojno in sankcijami, ki so cene plina pognale v nebo. Na internetu spet lahko najdeš številne prispevke na temo ameriških prizadevanj za zmanjšanje evropskega uvoza plina iz Rusije. Celo Trump je nasportoval temu uvozu že 4 leta pred vojno v Ukrajini, kar lahko najdeš v članku na spodnji povezavi: https://www.pbs.org/newshour/world/trump-scolded-germany-for-buying-gas-from-russia-heres-what-we-know Češnja na torti tvojih pleteničenj pa je povezovanje moje malenkosti z zgodovinskim likom, po katerem sem si dal nick. To je naravnost smešno in neumno. Prav tako je neosnovana tvoja trditev, da je Rasputin prispeval k ruski komunistični revoluciji. Ozadje te revolucije je dobro osvetljeno v številnih resnih delih in Rasputin ni omenjen nikjer. Preden pišeš neumnosti, poglej vsaj kak vir in se prepričaj, ali je vsaj približno res, kar pišeš. Domišljanje o lastni vsevednosti ob popolni nevednosti so namreč tudi simptom, na podlagi katerega bi bilo moč izreči kakšno diagnozo. Tako da raje pometi pred svojim pragom.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.