Spet prišlo do mejnih spopadov med Armenijo in Azerbajdžanom

Uredništvo

Stanje po premirju 1994, Foto: Wikipedia
Spopadi med Armenijo in Azerbajdžanom so se v ponedeljek zvečer spet razplamteli, obe strani pa poročata o intenzivnem obstreljevanju.

Okoli polnoči so azerbajdžanske sile začele obstreljevati armenske enote na treh različnih lokacijah ob meji. Azerbajdžan je dejal, da se odziva na kopičenje armenskih min in orožja blizu meje. Armenija je strele vrnila.

Do streljanja je prišlo v sporni regiji Gorski Karabah, kjer so konec leta 2020 že potekali spopadi, spor o tem ozemlju pa se vleče že od razpada Sovjetske zveze. Obe državi za začetek streljanja krivdo valita na drugo stran. Oba tabora sta potrdila izgube vojakov a nista navedla točnih številk žrtev.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki