Spet prišlo do mejnih spopadov med Armenijo in Azerbajdžanom
Spopadi med Armenijo in Azerbajdžanom so se v ponedeljek zvečer spet razplamteli, obe strani pa poročata o intenzivnem obstreljevanju.
Okoli polnoči so azerbajdžanske sile začele obstreljevati armenske enote na treh različnih lokacijah ob meji. Azerbajdžan je dejal, da se odziva na kopičenje armenskih min in orožja blizu meje. Armenija je strele vrnila.
Do streljanja je prišlo v sporni regiji Gorski Karabah, kjer so konec leta 2020 že potekali spopadi, spor o tem ozemlju pa se vleče že od razpada Sovjetske zveze. Obe državi za začetek streljanja krivdo valita na drugo stran. Oba tabora sta potrdila izgube vojakov a nista navedla točnih številk žrtev.
Okoli polnoči so azerbajdžanske sile začele obstreljevati armenske enote na treh različnih lokacijah ob meji. Azerbajdžan je dejal, da se odziva na kopičenje armenskih min in orožja blizu meje. Armenija je strele vrnila.
Do streljanja je prišlo v sporni regiji Gorski Karabah, kjer so konec leta 2020 že potekali spopadi, spor o tem ozemlju pa se vleče že od razpada Sovjetske zveze. Obe državi za začetek streljanja krivdo valita na drugo stran. Oba tabora sta potrdila izgube vojakov a nista navedla točnih številk žrtev.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
rasputin
Naj pokličeajo Američane, da naredijo red, kajti če bodo Rusi posredovali, bo to pomenilo, da so največja imperialna sila na svetu, ki hoče osvojiti ves svet - z BDP-jem Španije.
Amerika pa je seveda sodobna planetarna Mati Tereza, ki iz čistega altruizma pomaga delati vojne in spopade vsepovsod po svetu. Za ta namen ima stotine vojaških baz po vsem svetu.
V bistvu ne bi bilo, čudno, če bi v ozadju tega najnovejšega spopadanja bila Amerika, katere elita pač živi od vojn, zlasti njen vojnoindustrijski kompleks, ki obvladuje ameriško zunanjo politko. Gotovo bi ameriška elita rada videla, da čim bolj gori ob mejah Rusije...
lovec
Ti živiš v napačni državi bolj bi koristil v Ruski federaciji
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.