Sodniška združenja s tožbo proti Svetu EU zaradi odločitve o izplačilu sredstev Poljski
Evropska sodniška združenja bodo na Sodišče EU še ta mesec vložila tožbo zoper Svet EU zaradi njegove odločitve o izplačilu evropskih sredstev Poljski. Sodniška združenja bodo zahtevala, da institucije EU zagotovijo spoštovanje sodb Sodišča EU glede neodvisnosti evropskih sodnikov.
Svet EU bodo tožili zaradi njegove odločitve, da bo unija Poljski izplačala 35,4 milijarde evrov iz sklada za okrevanje in odpornost, ko bo Varšava izpolnila tri zaveze. Ena od zavez, ki so jih finančni ministri EU namreč sprejeli 17. junija, Poljski nalaga, da odpravi disciplinsko zbornico in jo nadomesti z novim neodvisnim in nepristranskim sodiščem. Druga zahteva odpravo kontroverznih disciplinskih postopkov zoper sodnike, tretja pa določa, da morajo vsi sodniki, ki jih je kaznovala omenjena disciplinska zbornica, imeti možnost zagovora pred novo zbornico.
Svet EU bodo tožili zaradi njegove odločitve, da bo unija Poljski izplačala 35,4 milijarde evrov iz sklada za okrevanje in odpornost, ko bo Varšava izpolnila tri zaveze. Ena od zavez, ki so jih finančni ministri EU namreč sprejeli 17. junija, Poljski nalaga, da odpravi disciplinsko zbornico in jo nadomesti z novim neodvisnim in nepristranskim sodiščem. Druga zahteva odpravo kontroverznih disciplinskih postopkov zoper sodnike, tretja pa določa, da morajo vsi sodniki, ki jih je kaznovala omenjena disciplinska zbornica, imeti možnost zagovora pred novo zbornico.
Povezani članki
Zadnje objave
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Zakaj pravzaprav je bil komunizem slab? Saj zdaj vse delajo, da bi ga spet restavrirali. Mogoče je to nadgradnja 2.0, ampak velike razlike ni:
- Mediji nam perejo možgane dan na dan podobno kot so to počeli komunistični mediji.
- Stranke so v rokah obskurnih ozadij.
- kandidate za volitve določajo nedemokratično in netransparentno v ozkih strankarskih krogih v povezavi z ozadji.
- tisti, ki ne spoštujejo politično korektne govorice, vključno z ustreznimi dejanji, so šikanirani in sankcionirani na različne načine, zlasti pri karieri in v službi (podobno kot v komunizmu).
- cenzura in samocenzura je vedno bolj vseprisotna.
- nadzor nad ljudmi je vedno bolj vseobsegajoč.
- vedno več je dogem, v katere je treba verjeti, če hočeš sebi dobro
- vedno več je tabujev, o katerih ne smeš govoriti, če hočeš sebi dobro.
Itd.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.