Sodišče razveljavilo globo Pavlu Gantarju

Uredništvo

Nekdanji parlamentarec in predsednik državnega zbora iz vrst LDS/Zares, dr. Pavel Gantar (foto: https://www.obrazislovenskihpokrajin.si/)
Sodišče je ustavilo prekrškovni postopek policijske postaje Dolenjske toplice proti Pavlu Gantarju, bivšemu poslancu in predsedniku državnega zbora.

Oktobra lani je Gantar v okviru protestov proti vladi zapisal na twitterju, da "po mestu krožijo organizirane tolpe državljanov, ki na nič hudega sluteče ljudi mečejo solzivec in jih polivajo z vodo." Januarja je dobil globo 250 evrov zaradi kršitve šestega člena Zakona o javnem redu in miru (“Kdor izziva ali koga spodbuja k pretepu ali se vede na drzen, nasilen, nesramen, žaljiv ali podoben način ali koga zasleduje in s takšnim vedenjem pri njem povzroči občutek ponižanosti, ogroženosti, prizadetosti ali strahu, se kaznuje z globo od 60.000 do 120.000 tolarjev.”).

Sodišče je postopek ustavilo, zapisalo pa je tudi, da je z objavo navedene izjave storilec izrazil mnenje o ravnanju policije na javnem shodu, do česar ga upravičuje svoboda izražanja.

O tej tematiki smo na Domovini pisali že TUKAJ in TUKAJ.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki