Slovenska brezpilotna vojaška prihodnost
Ministrstvo za obrambo Republike Slovenije je z podjetjem Timetec Defense podpisalo pogodbo v višini 900 tisoč evrov za dobavo oboroženega daljinsko vodenega brezpilotnega sistema ter izvedbo dveh raziskovalno-razvojnih projektov.
Gre za projekt za oborožen kombiniran brezpilotni letalni sistem in projekt bojevanja proti brezpilotnim letalnim sistemom. Prvi bo trajal predvidoma 15 mesecev, drugi pa predvidoma 18 mesecev.
Večinski lastnik podjetja Timtec Defense, Ivo Boscarol, je poudaril, da je ob vedno več grožnjah varnosti zaradi brezpilotnih letalnikov podpis pogodbe "velik mejnik za slovensko industrijo, obrambo in vse nas". "Jutri bodo letalniki največja grožnja vsem nam. Verjemite mi, zapomnite si kaj sem danes povedal. Bojmo se dronov, vse ostalo je lažji izziv"
Projekta sta po Boscarolovih besedah pomembna, ker odpirata vrata elektronskemu, brezčloveškemu bojevanju in varovanju. Izpostavil je tudi, da bo ob vzdrževanju določene ravni na področju razvoja industrije tudi Sloveniji ostajal mlad kader dobrih inženirjev.
Obrambni minister Marjan Šarec je ob podpisu pogodbe dodal, da je vojska v razvitem svetu gonilo razvoja vseh inovacij, ki se uporabljajo tako v vojaške kot civilne namene. Izpostavil je tudi pomanjkanje kadra Slovenske vojske, ter da bi z usmerjanjem v visokotehnološki razvoj bilo potrebnih bistveno manj ljudi kot pri klasičnih tehnikah.
https://twitter.com/MO_RS/status/1570001192352362497
Gre za projekt za oborožen kombiniran brezpilotni letalni sistem in projekt bojevanja proti brezpilotnim letalnim sistemom. Prvi bo trajal predvidoma 15 mesecev, drugi pa predvidoma 18 mesecev.
Večinski lastnik podjetja Timtec Defense, Ivo Boscarol, je poudaril, da je ob vedno več grožnjah varnosti zaradi brezpilotnih letalnikov podpis pogodbe "velik mejnik za slovensko industrijo, obrambo in vse nas". "Jutri bodo letalniki največja grožnja vsem nam. Verjemite mi, zapomnite si kaj sem danes povedal. Bojmo se dronov, vse ostalo je lažji izziv"
Projekta sta po Boscarolovih besedah pomembna, ker odpirata vrata elektronskemu, brezčloveškemu bojevanju in varovanju. Izpostavil je tudi, da bo ob vzdrževanju določene ravni na področju razvoja industrije tudi Sloveniji ostajal mlad kader dobrih inženirjev.
Obrambni minister Marjan Šarec je ob podpisu pogodbe dodal, da je vojska v razvitem svetu gonilo razvoja vseh inovacij, ki se uporabljajo tako v vojaške kot civilne namene. Izpostavil je tudi pomanjkanje kadra Slovenske vojske, ter da bi z usmerjanjem v visokotehnološki razvoj bilo potrebnih bistveno manj ljudi kot pri klasičnih tehnikah.
https://twitter.com/MO_RS/status/1570001192352362497
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.