SDS s pobudo za nov referendum, menijo da zakona o dolgotrajni oskrbi v resnici nikoli ne bo
V stranki SDS so danes vložili 4595 podpisov za razpis zakonodajnega referenduma o spremembi zakona o dolgotrajni oskrbi. Ta zamika uveljavitev sprejetega zakona za eno leto, toda v SDS se bojijo, da zakona zaradi tega v resnici nikoli ne bo.
Kot pravijo v SDS, njihov zakon prinaša celovito ureditev skrbi za starejše in tistih, ki pričakujejo pomoč drugih. Ob tem tudi evropske institucije ugotavljajo, da Slovenija področja nima ustrezno urejenega. Zato bi preložitev uveljavitve zakona zanje pomenila zelo veliko škodo.
Ob tem se v SDS bojijo, da je zamik le taktična poteza do njegove ukinitve:
"Dejansko ta zamik pomeni, da zakona nikoli ne bo. V veljavi so ga ohranili samo zato, ker je bil omenjeni zakon eden od mejnikov v načrtu za okrevanje in odpornost, kar pomeni, da bi njegova odprava pod vprašaj postavila pridobivanje evropskih sredstev iz sklada za okrevanje," je referendumski predlog še utemeljil Černač.
Kot pravijo v SDS, njihov zakon prinaša celovito ureditev skrbi za starejše in tistih, ki pričakujejo pomoč drugih. Ob tem tudi evropske institucije ugotavljajo, da Slovenija področja nima ustrezno urejenega. Zato bi preložitev uveljavitve zakona zanje pomenila zelo veliko škodo.
Ob tem se v SDS bojijo, da je zamik le taktična poteza do njegove ukinitve:
"Dejansko ta zamik pomeni, da zakona nikoli ne bo. V veljavi so ga ohranili samo zato, ker je bil omenjeni zakon eden od mejnikov v načrtu za okrevanje in odpornost, kar pomeni, da bi njegova odprava pod vprašaj postavila pridobivanje evropskih sredstev iz sklada za okrevanje," je referendumski predlog še utemeljil Černač.
.@ZCernac: Slovenija je bila ena od držav, za katere so evropske institucije vrsto let ugotavljale, da področja dolgotrajne oskrbe nima primerno urejenega. To je bil tudi eden od razlogov, da sprejem tega zakona predstavlja enega od mejnikov v Načrtu za okrevanje in odpornost. pic.twitter.com/X3LSN2yWFl
— Poslanska skupina SDS (@PS_SDS) July 28, 2022
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se Zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Ekskluzivno za naročnike
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Sonatine
Bravo SDS. Vse tri SDSjeve referendume bom odločno podprla, pa če bo treba vsak dan na upravno enoto. Urška lahko čisto vsakega razpiše na svoj dan, če misli, da bo odločnost volilcev s tem kaj uničila, pa naj jo spomnim, kako so nas na vse pretrege 70 let skušali na podoben način demoralizirati komunisti pa nim ni uspelo.
Čestitke SDS, vsaj nekdo v opoziciji dela za državo in državljane. Še referendum o osmomarčevskem zakonu je treba vložiti, saj neka samozvana elita, ki se razglaša za ljudstvo, ne more vsilhevati svojih bolnih prepričanj celotnemu narodu. Ta hitlerjugend levaški je treba zaustaviti. In jih tudi bomo. Slejkoprej. Taprava civilna družba, ne pa udbokomunajzerska paravojska v formi 8. marcev in podobnih organizacij z slabimi nameni oškodovanja davkoplačevalcev, njihovega utišanja ter strahovlade nad ljudmi.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ja, hvala za info - reviji DOMOVINA.
SDS naj z zahtevo po sprejetju takega kvalitetnega zakona - v DZ - kar vztraja.
SD, NE-LEVICA, "NE-SVOBODA" TAKOINTAKO - NE BODO NA TEM PODROČJU - NAREDILI - NIČ. Č.R. Janez KK
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.