Rusija v regijo Harkov pošilja okrepitve
Rusija je danes sporočila, da v regijo Harkov na severovzhodu Ukrajine pošilja dodatne vojaške enote. Odločitev Kremlja prihaja po trditvah Kijeva, da je ukrajinskim silam na jugu in vzhodu države v zadnjem tednu uspelo zasesti več kot tisoč kvadratnih kilometrov ozemlja. V zvezi Nato ocenjujejo, da so novice z ukrajinskih bojišč vzpodbudne.
Iz ukrajinske vojske so že v četrtek sporočili, da so njihove sile na območju Harkova zavzele več kot 20 krajev, ki so jih doslej zasedale ruske sile ter v samo treh dneh napredovale za kar 50 kilometrov za sovražnikovo linijo. Prav tako naj bi ukrajinske enote pomembno napredovale v južni regiji Herson, kjer naj bi prav tako ponovno zasedle številna naselja, kot tudi v Donbasu.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
14 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj -dober dan nam vsem. Kakorkoli.
Človek, ljudje smo lahko v veliko res zelo slabih položajih - ampak
V teh dneh protiofenzive pogumnih nerusov Ukrajincev - proti Putin RUSI vojski
JE ZELO SLABO BITI - PUTIN-RUSKI VOJAK - V OKUPIRANI UKRAJINI.
Nemočno se skrivajo pred ukrajinskimi raketami in kroglami in pred vsem kar te dni pada na Putin ruske vojake.
Slabše kot biti Putin vojak v južni Ukrajini te dni
ja samo - če si - V. Putin. Tako se zdi. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Današnje novice z bojišč v južni Ukrajini in širše – lahko najdete – na INTERNETU. V GOOGLE ISKALNO OKENCE VTIPKATE BESEDI war IN ukrain , IN PRITISNETE TIPKO – ENTER. Novega je veliko: – tudi napad na tovarno oborožitve – v PERMU – na Uralu. L.r. Janez KK
rasputin
Khm, tam je bilo že več eksplozij: februarja in maja, septembra pa ni videti, da bi bila. https://www.dailymail.co.uk/news/article-10775185/Ukraine-war-Huge-explosion-rocks-arms-factory-deep-inside-Russia.html https://www.newsweek.com/multiple-dead-after-mysterious-explosion-russian-ammunition-plant-1702608
rasputin
Zelo nenavaden članek o Ukrajini. Avtor trdi, da ukrajinska vojska v Mariupolu krade ruski vojski municijo in orožje.
https://www.businessinsider.com/ukrainian-troops-taking-ammo-off-russians-hold-out-against-assault-2022-3
rasputin
Če bo ukrajinska protiofenziva pripaljala do mirovnih pogajanj in do končanja vojne, in če bo prinesla normalizacijo odnosov Zahoda z Rusijo, je to več kot dobrodošlo.
Če pa bo protiofenziva prispevala le k podaljševanju vojne in nadaljnjim človeškim žrtvam ter opustošenju, potem je to le nadaljevanje žrtvovanja Ukrajine za ameriške interese.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Putin RUSIJA je v južni Ukrajini in v Donbasu - čisto navaden OKUPATOR. Najprej se bo zgodil PORAZ Putin ruske vojske - šele nato pa bodo kakšna pogajanja s Putin Rusi - a po UKRAJINSKIH POGOJIH. Putin RUSI - če res koga pošiljajo v Harkov pošiljjo pač nov Putin Ruse in neruse, da bodo KANON FUTER za HIMARS itd. raketomete, hOWITZER TOPOVE ITD. lL.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Skratka: to kolono pomoči Putin ubogih vojakov, ki jih Putin in njega generali pošiljajo v Harkov, ne da bi se tam borili, ker bodo še pred prihodom v Harkov odkriti in zraketirani - ubiti, - bodo Ukrajinci takointako natančno locirali preko satelitskih in DRON posnetkov. In bodo seveda to "POMOČ" UNIČILI - že na pot v Harkov. Putin in njega generali imajo zastarelo vojaško "neznanje". Jaz osebno sem mnenja, da bodo Putin-Rusi v par tednih - IZGUBILI VSE OKUPIRANO: KRIM, JUŽNO UKRAJINO IN DONBAS Z LUGANSKOM. Ukrajini bodo morali plačati tudi cca 300 milijard DOLARJEV VOJNE ODŠKODNINE za vse razrušeno v Ukrajiini. Ukrajini - s strani Putin OKUPATORSKIH Rusov UBITIH civilistov, žensk, otrok povrniti - Putin Rusi - ne morejo. Vsekakor pa bodo Putin Rusi - MORALI PLAČEVATI TURiSTIČNE TAKSE - Ukrajincem, take takse, kakršne mi plačujemo Hrvatom, da se lahko kopamo v HR Jadranu. Ker Krim - vsekakor - BO UKRAJINSKI. O tem že zdaj ni dvoma. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Šele po temeljitem vojaškem porazu Putin Rusije - seveda. Brez kakih "kravjih kupčij" na račun požrtvovalnih in pogumnih nerusovUkrajincev. Danes so Ukrajinci temeljito uničili letališče v Melitopolu, napadali Mariupol itd. Vse to zveste na internetu, z vtipkanjem WAR UKRAIN v Google okence. L.r. Janez KK
rasputin
Member of the Board of Directors of the Zaporizhia Region Vladimir Rogov announced that the explosions that occurred today at Melitopol Airport were caused by the work of engineering teams to destroy explosive objects discovered inside it. "During a search of the airport grounds, engineering units found dangerous objects, some of which were destroyed instantly by detonating them, and the rest will be destroyed in the near future," https://newsrnd.com/news/2022-09-03-rogov--the-explosions-at-melitopol-airport-were-caused-by-the-destruction-of-explosive-objects.rJROszbls.html
rasputin
Putin RUSIJA je v južni Ukrajini in v Donbasu – čisto navaden OKUPATOR. **** Čudno, da Ukrajinci množično bežijo na območja pod rusko okupacijo. https://www.youtube.com/watch?v=zCijBcFdO5M
rasputin
Ker Krim – vsekakor – BO UKRAJINSKI. O tem že zdaj ni dvoma. L.r. Janez KK *** Če tvoja kristalna krogla tako pravi, potem ne more biti drugače.
rasputin
Putin in njega generali imajo zastarelo vojaško “neznanje”. *** To je precej res. Rusija ni Amerika, ki se stalno bojuje v svojih nesmiselnih vojnah vsepovsod. Ruska armada nima veščin napadalne vojne, niti nima dobro izurjenih profesionalnih vojakov, ki jim je vseeno kje in za kaj se borijo. Ukrajina je glede borbene morale vsekakor v prednosti. Tudi velikanska pomoč Zahoda, zlasti Amerike, v orožju, urjenju vojakov, logistiki in obveščevalnih podatkih ima pomemben učinek na potek vojne. Toda na napakah se Rusi učijo. Marsikdo si je že polomil zobe z ruskim medvedom in najbrž, da se še ni odločil, da se skrije v svoj brlog.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Tebe in REDAKCIJO tega OK e-portala DOMOVINA - opozarjam na t.i. “Putin FILTRACIJSKA TABORIŠČA”, ki jih je cca 20 in so zelo aktivno delovala in “filtrirala" neruse Ukrajince, tudi ženske in otroke ter jih izganjala iz njih domovine Ukrajine – daleč v notranjost Putin Rusije. Posebno aktivno so ta “FILTRACIJSKA TABORIŠČA” V PUTIN RUSKO OKUPATORSKO OKUPIRANI južni Ukrajini delovala letos poleti. In so bila zelo podobna HITLER NACISTIČNIM LAGERJEM – ZA IZGANJANJE domorodnih prebivalcev na Hitler okupiranih ozemljih. Trenutno ta “PUTIN FILTRACIJSKA TABORIŠČA” obravnavajo – Združeni narodi. L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan. Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih ANONIMNIH domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH polit PROVOKATORJEV, KI JIH TUDI NE VIDIM OZ. JIH NE BEREM, KER JIH IMAM POD “BLOKADO” – Njih ex KP, ZK, SD, AKE-NELEVICA, PROPUTIN ITD. polit packarijje – naj lepijo kar na portale “MLADINE”, SD, Levica”, “Svoboda”, MMC RTVSLO, NECENZURIRANO itd, ČE JIM BODO DOVOLILI
rasputin
kako naj Rusi zagotovijo tisočem in tisočem beguncev iz Ukrajine, ki hočejo v Rusijo, začasno streho nad glavo, če ne tako, da jih strpajo v neke zbirne centre, od koder jih pošljejo naprej? karkoli bi Rusi naredili, bi jih Zahod obtožil, da kršijo nčlovekove pravice in kdo ve, kaj še. Zelo možno je, da ruski obveščevalci med begunci iščejo morebitne vohune, teroriste, saboterje ... je pač vojna in nihče v teh pogojih ne bil kar odprl zapornic za vdor tisočev ljudi, razen če bi bila to EU, ki itak dela samomor. Rusija pač ne. Ob tem, ko se Zahod zgraža nad Rusijo, ki skrbi za ukrajinske begunce, kakor more, imajo v ZDA stotine FEMA kampov (od 800 do 1000), v katerih držijo ljudi brez obtožbe in sodbe za nedoločen čas. Nekateri Američani pravijo, da so FEMA kampi pripravljeni za državljansko vojno, ki jo pripravlja elita. Dejansko naj bi šlo za prevzgojna in uničevalna taborišča, v katerih bi lahko naenkrat bilo odkog 20 mio ljudi. Največje tovrstno taborišče je na Alaski in v njem naj bi lahko bilo nastanjenih več sto tisoč ljudi. https://amg-news.com/complete-list-of-800-fema-concentration-camps-2021/
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.