Putin: Rusija energije ne uporablja kot orožje, Zahod s sankcijami škodi samemu sebi

Uredništvo

Vir foto: Profimedia.si
Rusija energije ne uporablja kot orožje proti Evropi, je danes v govoru na gospodarskem forumu v Vladivostoku zatrdil ruski predsednik Vladimir Putin. Kot največjo grožnjo svetovnemu miru je izpostavil sankcije, s katerimi skuša Zahod oslabiti in izolirati Rusijo, a mu to, tako Putin, ne uspeva. Moč Zahoda po njegovem slabi, prihodnost je v Aziji.

"Pravijo, da Rusija energijo uporablja kot orožje. Kakšen nesmisel! Kakšno orožje naj bi uporabljali? Dobavljamo toliko, kot je potrebno," je glede na prošnje uvoznikov odgovoril Putin.

Kot je še opozoril, evropski plinski trg, ki je doslej vedno veljal za primarnega, od izbruha ukrajinske krize to ni več. Globalna situacija se hitro spreminja in izvoz se vse bolj usmerja proti Aziji, je dejal Putin.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki