Primož Roglič osvojil četrto etapo in rdečo majico!

Uredništvo

Foto: primozroglic.si
Primož Roglič je v Baskiji, kamor so se kolesarji preselili iz Nizozemske, osvojil že svojo 10. etapno zmago na Vuelti in že 16. na največjih tritedenskih dirkah.

Zaključek današnje etape je bil danes povsem po njegovem okusu, saj je veliko takšnih etap že dobil. Karavana je tako skupaj prišla zadnjega kategoriziranega vzpona na Herrero (7,3 km s povprečnim naklonom 4,8 %), kjer je ekipa Jumbo Visme z navijanjem tempa prevzela stvari v svoje roke.

Roglič je nato v zadnjih 200 metrih silovito pospešil in v sprintu premagal Danca Madsa Pedersena (Trek Segafredo) in Španca Enrica Masa (Movistar).

V skupnem seštevku ima Roglič sedaj 13 sekund prednosti pred moštvenim kolegom Seppom Kussom.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki