Pred nami prva interpelacija v tem mandatu

Uredništvo

vir: gov.si
Danes bomo v Sloveniji lahko spremljali prvo interpelacijo od kar je krmilo vlade prevzel Robert Golob. Ministrica za zunanje zadeve Tanja Fajon se bo morala braniti pred očitki, da je kršila zakon o zunanjih zadevah. Očitek leti na odpoklic veleposlanika v Združenih državah, ki ga je postavila prejšnja vlada. Fajonova ga je odpoklicala, brez da bi s tem seznanila predsednika Pahorja. Očitajo ji tudi zlorabo diplomatsko konzularnih predstavništev, kjer naj bi šlo za selektivno zbiranje podpisov v podporo eni predsedniški kandidatki - Nataši Pirc Musar.

Interpelacijo je vložila SDS, najverjetneje pa bo podporo dobila tudi pri NSi. Vse tri koalicijske stranke so izrekle trdno podporo ministrici, zato je pričakovati neuspeh interpelacije. V ponedeljek sledi druga interpelacija in sicer notranje ministrice Tatjane Bobnar.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki