Poslanci SDS bi državljane spodbudili k pogostejšemu izobešanju zastave

Uredništvo

Slovenska zastava v Geometričnem središču Slovenije (vir: FB Heraldica Slovenica)
Poslanska skupina Slovenske demokratske stranke želi z novelo zakona o državnih simbolih državljane spodbuditi k pogostejšemu obešanju zastave, jasneje določiti ustrezno rabo le-te ter prepovedati izobešanje zastav, ki so pripadale najrazličnejšim totalitarnim režimom.

V stranki SDS so ob vložitvi novele v proceduro DZ poudarili, da je bil zakon o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter o slovenski narodni zastavi sprejet leta 1994. Vendar pa sta se zakonodaja in sistem državne uprave od takrat močno spremenila, zato je potrebna določena posodobitev omenjenega zakona.

Po mnenju SDS je potrebno posodobiti tudi kazenske določbe, ki opredeljujejo napačno uporabo grba. Ob tem poudarjajo, da je zaradi težkih izkušenj Slovencev z vsemi totalitarnimi režimi nujno potrebno doreči, da je vsako javno izražanje tovrstnih idej s pomočjo totalitarnih simbolov strogo prepovedano in mora biti strogo sankcionirano, saj gre pri tem za izrazito delovanje v nasprotju s temeljnimi postulati države. V SDS bi v zakonu tudi zapisali, da je odločitev o obešanju zastave povsem svobodna, saj mnogi mislijo, da jo je dovoljeno obešati zgolj ob državnih praznikih.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki