Poslanci SDS bi državljane spodbudili k pogostejšemu izobešanju zastave
Poslanska skupina Slovenske demokratske stranke želi z novelo zakona o državnih simbolih državljane spodbuditi k pogostejšemu obešanju zastave, jasneje določiti ustrezno rabo le-te ter prepovedati izobešanje zastav, ki so pripadale najrazličnejšim totalitarnim režimom.
V stranki SDS so ob vložitvi novele v proceduro DZ poudarili, da je bil zakon o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter o slovenski narodni zastavi sprejet leta 1994. Vendar pa sta se zakonodaja in sistem državne uprave od takrat močno spremenila, zato je potrebna določena posodobitev omenjenega zakona.
Po mnenju SDS je potrebno posodobiti tudi kazenske določbe, ki opredeljujejo napačno uporabo grba. Ob tem poudarjajo, da je zaradi težkih izkušenj Slovencev z vsemi totalitarnimi režimi nujno potrebno doreči, da je vsako javno izražanje tovrstnih idej s pomočjo totalitarnih simbolov strogo prepovedano in mora biti strogo sankcionirano, saj gre pri tem za izrazito delovanje v nasprotju s temeljnimi postulati države. V SDS bi v zakonu tudi zapisali, da je odločitev o obešanju zastave povsem svobodna, saj mnogi mislijo, da jo je dovoljeno obešati zgolj ob državnih praznikih.
V stranki SDS so ob vložitvi novele v proceduro DZ poudarili, da je bil zakon o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter o slovenski narodni zastavi sprejet leta 1994. Vendar pa sta se zakonodaja in sistem državne uprave od takrat močno spremenila, zato je potrebna določena posodobitev omenjenega zakona.
Po mnenju SDS je potrebno posodobiti tudi kazenske določbe, ki opredeljujejo napačno uporabo grba. Ob tem poudarjajo, da je zaradi težkih izkušenj Slovencev z vsemi totalitarnimi režimi nujno potrebno doreči, da je vsako javno izražanje tovrstnih idej s pomočjo totalitarnih simbolov strogo prepovedano in mora biti strogo sankcionirano, saj gre pri tem za izrazito delovanje v nasprotju s temeljnimi postulati države. V SDS bi v zakonu tudi zapisali, da je odločitev o obešanju zastave povsem svobodna, saj mnogi mislijo, da jo je dovoljeno obešati zgolj ob državnih praznikih.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Kraševka
Podpiram razobešanje SLOVENSKE zastave, pa naj bo to Nacionalna, predvsem pa sedanja Slovenska zastava z grbom.
Tudi jaz mislim, da zastave, ki predstavljajo REŽIM, pa naj bo Nacistični, ali Komunistični. bi morale biti prepovedane.
Veliko ljudi je umrlo zaradi Hitlerjevega Nacizma in Musolinijevega Fašizma.
Zgodovina pa uči, da je največ SMRTI povzročil RUSKI Komunistični režim, ki se spet dviga, tako v Rusiji, kot v Sloveniji.
Stajerska2021
Na moji hiši je zastava visela od začetka vlade JJ in do zmage Goloba na volitvah.
Umaknila sem jo, ker tej helikopterski stranki ne verjamem v učinkovitost.
Do sedaj niso dokazali prav ničesar.
Konkretno, samo sprenevedanje! Gen-i mi je poslal račun višji za 40 %, kljub zagotovilom, da bodo mogoče stroški za energijo višji za cca 10 %. Kdo tukaj ne zna računati?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.