Orbán v Dallasu pozval ameriške konservativce, naj združijo moči na volitvah leta 2024
Ameriški in madžarski konservativci morajo na volitvah leta 2024 združiti moči, da bi "odvzeli" institucije v Washingtonu in Bruslju liberalcem, ki ogrožajo zahodno civilizacijo, je dejal predsednik vlade Viktor Orbán.
Orbán, ki je nagovoril konservativno zborovanje v Dallasu, je tudi dejal, da ZDA potrebujejo močnega voditelja za pogajanja o mirovnem sporazumu z Rusijo za končanje vojne v Ukrajini, ki je madžarska soseda.
"Samo močan voditelj se lahko pogaja o miru," je dejal Orbán v govoru na Konservativni politični akcijski konferenci (CPAC), ugledni ameriški politični organizaciji. "Potrebujemo močno Ameriko z močnim voditeljem."
Orbán ni posebej omenil nekdanjega predsednika ZDA Donalda Trumpa, ki je javno namignil, da se bo leta 2024 ponovno potegoval za predsedniški položaj. Trump je pred letošnjimi vmesnimi volitvami v ZDA podprl več kot 100 konservativnih kandidatov.
Orbán in Trump pa sta imela tople odnose in madžarski voditelj je Trumpa podprl pred volitvami v ZDA leta 2020. Pred konferenco CPAC je Trumpu v video sporočilu zaželel uspeh.
Aprila ponovno izvoljen za četrti zaporedni mandat, je dejal, da so stave za leto 2024 visoke. Poleg volitev v ZDA bodo Evropejci tistega leta glasovali tudi o sedežih v Evropskem parlamentu.
"Ti dve lokaciji bosta določili dve fronti v boju za zahodno civilizacijo," je dejal Orbán. Dejal je, da si progresivneži prizadevajo zahodno civilizacijo ločiti od njenih krščanskih korenin. Dodal je, da se njegova vlada z ostrim protiimigrantskim stališčem, pro-družinsko politiko in zavračanjem ideologije spola upira tem prizadevanjem. "Ta vojna je kulturna vojna," je dejal Orbán. "Oživiti moramo naše cerkve, družine, univerze in družbene ustanove."
Orbán, ki je nagovoril konservativno zborovanje v Dallasu, je tudi dejal, da ZDA potrebujejo močnega voditelja za pogajanja o mirovnem sporazumu z Rusijo za končanje vojne v Ukrajini, ki je madžarska soseda.
"Samo močan voditelj se lahko pogaja o miru," je dejal Orbán v govoru na Konservativni politični akcijski konferenci (CPAC), ugledni ameriški politični organizaciji. "Potrebujemo močno Ameriko z močnim voditeljem."
Orbán ni posebej omenil nekdanjega predsednika ZDA Donalda Trumpa, ki je javno namignil, da se bo leta 2024 ponovno potegoval za predsedniški položaj. Trump je pred letošnjimi vmesnimi volitvami v ZDA podprl več kot 100 konservativnih kandidatov.
Orbán in Trump pa sta imela tople odnose in madžarski voditelj je Trumpa podprl pred volitvami v ZDA leta 2020. Pred konferenco CPAC je Trumpu v video sporočilu zaželel uspeh.
Aprila ponovno izvoljen za četrti zaporedni mandat, je dejal, da so stave za leto 2024 visoke. Poleg volitev v ZDA bodo Evropejci tistega leta glasovali tudi o sedežih v Evropskem parlamentu.
"Ti dve lokaciji bosta določili dve fronti v boju za zahodno civilizacijo," je dejal Orbán. Dejal je, da si progresivneži prizadevajo zahodno civilizacijo ločiti od njenih krščanskih korenin. Dodal je, da se njegova vlada z ostrim protiimigrantskim stališčem, pro-družinsko politiko in zavračanjem ideologije spola upira tem prizadevanjem. "Ta vojna je kulturna vojna," je dejal Orbán. "Oživiti moramo naše cerkve, družine, univerze in družbene ustanove."
Povezani članki
Zadnje objave
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Ekskluzivno za naročnike
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No, saj to si pa še kar nekako - napisal.
Fantaziranje iz glave ti gre bolje kot pisanje o zadevah povezanih s podatki
npr. o KOZAKIH - tebi čisto neznanih. L.r. Janez KK
p.s.
uči se madžarsko: zanimiv jezik,
HIŠA=HAZA, VAS=FALVA
rasputin
Kaj čmo, ex nealkoholik, vsi nismo vešči gledanja v kristalno kroglo, kot si to ti. To je bolj za vešče kot za normalne ljudi.
rasputin
Ex nealkoholik, ki imaš veliko povedat čez Rusijo. Tu si poglej klene sibirske punce, sorodnice ameriških Indijancev, kako plešejo in pojejo, medtem ko se ameriški Indijanci v rezervatih utapljajo v alkoholu. Le zakaj, če je v Ameriki tako lepo, v Rusiji pa tako slabo? https://www.youtube.com/watch?v=tXLoP9iSU5Y
rasputin
Ex nealkoholik, še reinkarniranega Rasputina si lahko ogledaš iz Sibirije, kot je bil njegov predhodnik. Tudi ta je obdan z ženskami in uživa življenje za razliko od tebe. Malce zatrobi v kak instrument in punce priletijo k njemu kar same. Video vse pove. https://www.youtube.com/watch?v=0yR5PtHmOTE
rasputin
Ob gledanju posnetkov sibirskega aboriginskega ženskega ansambla, polnega življenja, lahko človek sprevidi, kakšen zločin so napravili Američani, ko so izvedlii genocid na ameriškimi aborigini, to je Indijanci, ki so imeli lastno kulturo in so svobodno živeli na svoji zemlji, dokler niso prišli beli okupatorji - bela smrt. https://www.youtube.com/watch?v=SU1apJTv94o
rasputin
Zahodni liberalizem se je izrodil v anarhizem in vojno vseh proti vsem.
Pluralizem idej bogati družbo, če gre za zdrave in konstruktivne ideje. Če pa imamo opravka s patološkimi idejami, ki jih posamezniki producirajo za zadovoljevanje izključno svojih egocentričnih interesov in v škodo širše družbe, to potem družbo siromaši in blokira njene potenciale.
Sodobni "liberalci" pozabljajo, da je svoboda posameznika omejena z enako svobodo drugega. Brezbrižno in brezobzirno uveljavljajo svoj interes na škodo drugega oziroma družbe. To pa ni liberalizem, temveč posiljevanje drugih v nasprotju z njihovimi interesi in potrebami. To je kripto-totalitarizem.
Postajamo družba, kjer obstaja v zvezi z vsako družbeno relevantno temo politično korektno stališče, ki ga manjšina prek obvladovanja medijev vsili večini, slednja pa lahko le nemočno pogoltne vsak neužiten in strupen zvarek, ki ga pripravijo privilegirane družbene manjšine.
Posledica tega je, da je družbena kohezivnost vedno manjša, saj se nihče več ne počuti varen. Kot kaže, je to načrt elite. Ljudem je namreč najlaže vladati, če so idejno dezorientirani in prestrašeni. Takrat se namreč tisti, ki probleme ustvarjajo, lahko ponudijo za njihove rešitelje. In zmanipulirani ter dezorientirani ljudje jim bodo nasedli.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.