Od jutri v veljavi embargo na ruski premog
Z jutrišnjim dnem prične veljati embargo na ruski premog, glede katerega so se evropske države dogovorile letos aprila, do jutri pa traja prehodno obdobje. Evropski analitiki ocenjujejo, da bo ukrep Rusijo na letni ravni stal približno 8 milijard evrov.
Še vedno pa evropske države lahko uvažajo ruski plin in nafto, a tudi tukaj prihaja do zastojev. Rusija je v zadnjem mesecu bistveno zmanjšala pretok plina po plinovodih v Evropo, naftovod, ki nafto dostavlja Češki, Slovaški in Madžarski pa je začasno ustavljen s strani Ukrajine, ker zaradi sankcij ruska stran ukrajinski ni zmožna plačati transportnih pristojbin.
Še vedno pa evropske države lahko uvažajo ruski plin in nafto, a tudi tukaj prihaja do zastojev. Rusija je v zadnjem mesecu bistveno zmanjšala pretok plina po plinovodih v Evropo, naftovod, ki nafto dostavlja Češki, Slovaški in Madžarski pa je začasno ustavljen s strani Ukrajine, ker zaradi sankcij ruska stran ukrajinski ni zmožna plačati transportnih pristojbin.
Povezani članki
Zadnje objave
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Ekskluzivno za naročnike
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
7 komentarjev
Peter Klepec
Ne gre samo za 8 milijard skode za Rusijo. Tudi precej rudarjev bo tam brez dela. Pa delavcev v tovarnah, trgovcev itd.
Ce se hocemo znebiti nevarnosti tretje svetovne vojne, mora Rusija ta lokalen konflikt cimprej izgubiti. Ce pa zmaga, se je tretja svetovna vojna ze zacela. Rusija ne more zdrzati izolacije.
uros.samec
Ja kje pa vi živite? Rusija prodaja svoje energente Indiji, ti pa jih redistribuirajo Ameriki, ta pa jih redistribuira v EU, ampak to so ŠE VEDNO RUSKI ENERGENTI. Evropa je tista, ki ne more zdržati lastnih sankcij proti Rusiji in tega se Amerika zelo dobro zaveda. Me razumete? Vse je ok. Vse gre po planu. OK USA.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj, dober dan vsem. ZDA pač so - kakršne - so. Popolnoma negativne niso. In pošteno delo je v ZDA - bolje plačano kot v Putin Rusiji. IZJEMA SO PREPLAČANI Putinovi OSEBNI "PRIJATELJI",OLIGARHI, KI SO SEVEDA - V ČUDNEM ODNOSU - "PRIJATELJSTVO" s Putinom,. Samomori in prezgodnje smrti med "putin-oligarhi" - SO JAVNO ZNANA STVAR. L.R. Janez KK
rasputin
Privoščljivi rusofob, delavci dobivajo plačo, oligarhi pa so podjetniki, veliki podjetniki, ki vodijo posle, velike, praviloma mednarodne posle in v teh poslih ustvarjajo dobičke, lahko pa tudi izgube, kakor kdaj. To je izven dometa tvojega razumevanja, ker zgleda, da misliš, da so oligarhi nekakšni Putinovi uslužbenci, ki jih on plačuje kot svoje delavce. Očitno bolj malo veš in še manj razumeš, sicer bi vedel, da so oligarhi povsod, tudi na Zahodu. In povsod vladajo. Razlika med Rusijo in Zahodom je ta, da imajo na Zahodu oligarhi politike na svojih vrvicah, v Rusiji pa ima Putin oligarhe na svojih vrvicah. Samomori med bankrotiranimi bogataši pa niso tako redki in se dogajajo povsod po svetu. Ljudje, ki so bili vajeni živeti na veliki nogi, se težko sprijaznijo, da bi po bankrotu živeli življenje običajnega nagoritnika, ki gara za preživetje. Par ruskih oligarhov je zaradi sankcij bankrotiralo in žal niso videli izhoda iz svojega položaja. Sočutje res ni tvoja močna točka, ampak Bog vse vidi, Bog vse ve, greha delat se ne sme, pravijo.
rasputin
Samo Yankeejem se sladko smeje.
EU = Idiotenland
rasputin
Zato, ker hoče pro-ameriški marionetni neonacistični režim v Ukrajini pobiti rusko manjšino, zato naj zraven še Evropa naredi samomor po navodilih norega diktatorja Zelenskega?? Nizko, nizko smo padli!
rasputin
Mediji nam vsak dan znova prinašajo vesti, da je v Ukrajini tu padla raketa, tam so Ukrajinci razstrelili ruske tanke ipd., ni pa nobene razlage in razmisleka, kaj se tam v resnici dogaja. Dogaja pa se marsikaj, kar je očem skrito. Prvo, kar je očem nevidno, je to, da se Amerika v Ukrajini bori za svetovno prevlado prek proxy vojne z Rusijo, ki se odvija na hrbtu ukrajinskega naroda. Krivi so seveda militantni Rusi, ki se na svojem pragu branijo pred ameriškim ekspanzionizmom, ne Amerika, ki tisoče kilometrov stran od svojih obal igra vlogo svetovnega hegemona. Drugo, kar ostaja nevidno, je to, da je Amerika po državnem udaru leta 2014 postavila svoj marionetni neonacističen režim ki je po navodilih Washingtona zanetil državljansko vojno, ki je po osmih letih in tisočih žrtvah prerasla v vojno med Rusijo in Ukrajino. Tretja stvar, ki jo Zahold zamolčuje, je to, da je Ukrajina po navodilih Washingtona in ob molku EU sprejela vlogo izvajalca etnocida in genocida nad ruskim narodom v Ukrajini, kar je enak zločin kot je bil holokavst na Judi s strani nacistične Nemčije. Nevidno ostaja tudi dejstvo, da je Zelenski de facto in de iure diktator, saj je prepovedal opozicijske stranke in opozicijske medije. Evropa in še zlasti Amerika sta odgovorni za dogajanje v Ukrajini, saj sta vodili aktivno politiko, ki je izzvala rusko reakcijo za obrambo ruske manjšine v Ukrajini in za obrambo njenih obrmabnih nacionalnih interesov. Ukrajina po vsej verjetnosti nikoli več ne bo obstajala v mejah iz pred ameriškega državnega udara leta 2014, ki je naplavil njen marionetni neonacističen režim.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.