Od 19 zastrupljenih v hrvaških Termah Tuhelj ni nihče v smrtni nevarnosti

Uredništvo

V termah Tuhelj v hrvaškem Zagorju se je zastrupilo 19 ljudi, od katerih je en na intenzivni negi, dva dihata z dodatnim kisikom, nihče pa ni v smrtni nevarnosti.

Večina zastrupljenih se je v času dogodka nahajala v savni, kjer so vdihovali strupene kemikalije. Zunanji izvajalec je namreč dostavil natrijev hiperklorid, ta pa se mu je po pomoti razsul. V stiku kemikalije z vodo je prišlo v zraku do kemične reakcije.

Iz term so sporočili: "Prišlo je do kemične reakcije, po zraku se je začel širiti plin, ki je šel vse do prostorov, v katerih so savne in wellness center. Vodja tehničnega oddelka je nemudoma posredoval in izvedel postopke v skladu s pravili." Kot poudarjajo, voda v bazenu ni kontaminirana.

https://twitter.com/AJBalkans/status/1560928142243405824
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki