NSi s predlogi za pomoč ljudem in gospodarstvu pri spopadanju z draginjo
V NSi so pripravili več ukrepov, s katerimi bi pomagali ljudem in gospodarstvu pri spopadanju s krizo. "Zahteven čas absolutno terja ne le korake NSi ali vlade, ampak odločne skupne korake, da bomo lahko kos izzivom, pred katerimi se nahajamo," je dejal poslanec Jernej Vrtovec. Vlado predvsem pozivajo, naj v luči draginje ne znižuje plač. Predlog vladne davčne reforme po mnenju NSi pomeni nižje plače za vse. "Nerazumno je, da v času zelo hude draginje in inflacije znižujemo plače ljudem in povečujemo obremenitve gospodarstva," je poudaril.
Stranka je pripravila tudi predloge, o katerih se je pripravljena pogovarjati s koalicijo. "V NSi podpiramo nižji DDV na energente, nujno pa bi v zakonodajni paket morali vključiti še nižji DDV na ceno hrane. Predlagamo, da bi imela osnovna košarica petodstotni DDV," je dejal.
Prav tako bi morala vlada po njihovem mnenju pripraviti paket ciljnih pomoči za socialno ranljive. Tretji ukrep, ki ga predlaga NSi, pa se nanaša na gospodarstvo. "Vlada bi morala pripraviti, pri čemer smo pripravljeni sodelovati, paket pomoči za spopadanje z višjimi cenami energentov za podjetja in gospodarstvo. Lepo je, da pomagamo ljudem, in prav je tako, ampak kaj nam to pomaga, če ne pomagamo gospodarstvu," je izpostavil.
Če vlada ne bo ponudila učinkovitega predloga na izjemno rast cen energentov tudi za podjetja, lahko po Vrtovčevih besedah pričakujemo plaz odpuščanj in stečajev.
Stranka je pripravila tudi predloge, o katerih se je pripravljena pogovarjati s koalicijo. "V NSi podpiramo nižji DDV na energente, nujno pa bi v zakonodajni paket morali vključiti še nižji DDV na ceno hrane. Predlagamo, da bi imela osnovna košarica petodstotni DDV," je dejal.
Prav tako bi morala vlada po njihovem mnenju pripraviti paket ciljnih pomoči za socialno ranljive. Tretji ukrep, ki ga predlaga NSi, pa se nanaša na gospodarstvo. "Vlada bi morala pripraviti, pri čemer smo pripravljeni sodelovati, paket pomoči za spopadanje z višjimi cenami energentov za podjetja in gospodarstvo. Lepo je, da pomagamo ljudem, in prav je tako, ampak kaj nam to pomaga, če ne pomagamo gospodarstvu," je izpostavil.
Če vlada ne bo ponudila učinkovitega predloga na izjemno rast cen energentov tudi za podjetja, lahko po Vrtovčevih besedah pričakujemo plaz odpuščanj in stečajev.
Povezani članki
Zadnje objave
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
uros.samec
A res? Nismo še pozabili, da je ta stranka predlagala, da morajo visoko izobraženi nezaposleni opravljati dela za osnovnošolsko izobrazbo. Nismo tudi pozabili njihovo razslojevanje ljudi na tiste, ki si socialno pomoč zaslužijo in tiste, za katere bi morali pustiti, da se znajdejo na ulici. Da ne počim od smeha glede humanosti želje o davčni reformi. Za tiste delavce, ki so v škripcih ta reforma ne prinaša več kot za dva bureka na mesec. Naj neha ta človek nakladati in naj predstavi tiste nove partnerje pri dobavi LPG plina. Klovn.
Jožef
lepo in prav, da sodeluje in daje predloge. pogrešam pa udejstvovanje na terenu in graditev temeljev za prihodnje volitve... učnih ur, kaj je šlo narobe in kaj bi bilo lahko bolje, je bilo dovolj, časa do naslednjih parlamentarnih volitev je pa tudi zadosti, da v NSIju zgradijo neko bazo, iz katere bodo nabirali glasove.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.