Novi vodja inšpektorata za delo Luka Lukič: Pripadam generaciji prekarnega dela. Mesec napovedal spremembo metode dela

Uredništvo

Danes je postalo tudi uradno. Vodenje glavnega inšpektorja za delo bo po odstopu Jadranka Grliča kot vršilec dolžnosti prevzel Luka Lukič. Lukič je sicer nekdanji novinar MMC RTV Slovenija in nekdanji predsednik Novinarskega sindikata, v zadnjem času pa je bil sodelavec Delavske svetovalnice. V četrtek ga mora potrditi še vlada.

Minister za delo Luka Mesec je napovedal tudi reorganizacijo inšpektorata in spremembo metode dela. "Povod za odstop Jadranka Grlića sta bili dve aferi – Marinblu in Selea ter Avtostop –, kjer se je izkazalo, da je delo inšpektorata na način, kot ga poznamo zdaj, neučinkovito," je dejal na tiskovni konferenci.

Glede imenovanja Lukiča pa pravi: "Poleg tega, da je Luka Lukič opravljal delo novinarja, kjer se je ukvarjal s kršitvami delovnopravne zakonodaje, kar pomeni, da področje inšpektorata pozna, smo se zanj odločili zaradi vrline, ki javno mogoče ni vidna, in to je, da Luka Lukič nikoli ni bil človek, ki bi ga bilo strah dati glavo na tnalo."

Lukič je dejal, da je mnoge kršitve delovne zakonodaje izkusila na lastni koži, saj da pripada "generaciji prekarnega dela".

https://twitter.com/mddszRS/status/1569288732922249216

https://twitter.com/EdvardKadic/status/1569032693219835904
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki