Novi glavni inšpektor za delo naj bi postal Luka Lukič iz Delavske svetovalnice

Uredništvo

Minister za delo Luka Mesec bo v ponedeljek razkril odločitev o novem vodstvu Inšpektorata za delo. Po neuradnih informacijah bo vršilec dolžnosti glavnega inšpektorja za delo postal Luka Lukič iz Delavske svetovalnice.

S ponedeljkom naj bi funkcijo glavnega inšpektorja prevzel Luka Lukič, ki je bil v preteklosti novinar MMC RTV Slovenija in predsednik Sindikata novinarjev Slovenije. Da bo sodeloval na ponedeljkovi novinarski konferenci ministrstva za delo, je Lukič potrdil tudi za MMC. Preostali dve vodilni funkciji z vsebinsko-pravnega in organizacijskega področja bosta po informacijah STA-ja prevzeli osebi, ki sta že zaposleni na inšpektoratu.

Minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec je spremembe v vodenju inšpektorata napovedal prejšnji teden. Kot je dejal, načrtujejo razširjeno, tričlansko vodstvo. Podrobnosti ni predstavil, izpostavil je le, da "poanta ne bo več v širokih pregledih in navajanju statistik, temveč v targetiranju najbolj problematičnih podjetij".
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki