Na Paradi ponosa v Beogradu, ki je na koncu vendarle dobila zeleno luč, je prišlo do izgredov

Uredništvo

Potem ko je srbsko notranje ministrstvo Parado ponosa v preteklih dneh prepovedalo, je premierka Ana Brnabić izvedbo v zadnjem trenutku vendarle dovolila. K njeni odločitvi naj bi pripomogla evropska komisarka za enakost Helene Dalli. Premierka se za razliko od svoje partnerice Milice Đurđić parade ni udeležila.

Shod se je začel ob 17:00, potekal pa je po drugi trasi, kot je bilo sprva predvideno. Tekom dneva je prišlo do nekaj manjših incidentov in enega večjega. Protestniki so se spopadli s policisti, ki so varovali shod (teh naj bi bilo več sto). Vanje so metali steklenice in bakle, slišali pa naj bi se tudi topovski udari. 31 ljudi je bilo aretiranih.

https://twitter.com/SerbianMonitor/status/1571156166444556296
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki