Ministrstvo za zunanje zadeve na pogovor poklicalo veleposlanico Srbije
Danes je Ministrstvo za zunanje zadeve v zvezi z izjavami srbskega predsednika Vučića na novinarski konferenci ob obisku slovenskega predsednika Pahorja v Beogradu na pogovor poklicalo veleposlanico Srbije v Sloveniji. V Beogradu je na isto temo pogovor opravil slovenski veleposlanik v Srbiji.
Ministrstvo za zunanje zadeve je v odgovoru na naša vprašanja odgovorilo naslednje: "Srbski strani smo sporočili, da smo močno presenečeni nad izjavami predsednika Vučića. Ponovno smo prenesli svoje stališče glede Kosova, ki ga je Slovenija priznala kot samostojno in neodvisno državo. V zvezi s tem smo izrazili pričakovanje, da Srbija v prihodnje našega stališča glede Kosova ne bo problematizirala, saj podpora Slovenije Kosovu ni usmerjena proti Srbiji. Prav tako smo v pogovorih izrazili odločno nasprotovanje enačenju slovenskega priznanja Kosova in ruske agresije na Ukrajino."
Na Ministrstvu za zunanje zadeve pričakujejo nadaljevanje dosedanje dinamike sodelovanja s Srbijo. "Želimo si, da bi državi še naprej razvijali prijateljske odnose in skupaj iskali možnosti za reševanje odprtih zadev na Zahodnem Balkanu, kar bi zmanjšalo napetosti v regiji. To bi omogočilo, da bi tako Srbija, kot tudi Kosovo napredovala v približevanju k EU. Slovenija si bo še prizadevala za spoštljivo komunikacijo s Srbijo na vseh ravneh," je bilo še zapisano v odgovoru ministrstva.
O celotnem dogajanju smo pisali v tem članku.
Ministrstvo za zunanje zadeve je v odgovoru na naša vprašanja odgovorilo naslednje: "Srbski strani smo sporočili, da smo močno presenečeni nad izjavami predsednika Vučića. Ponovno smo prenesli svoje stališče glede Kosova, ki ga je Slovenija priznala kot samostojno in neodvisno državo. V zvezi s tem smo izrazili pričakovanje, da Srbija v prihodnje našega stališča glede Kosova ne bo problematizirala, saj podpora Slovenije Kosovu ni usmerjena proti Srbiji. Prav tako smo v pogovorih izrazili odločno nasprotovanje enačenju slovenskega priznanja Kosova in ruske agresije na Ukrajino."
Na Ministrstvu za zunanje zadeve pričakujejo nadaljevanje dosedanje dinamike sodelovanja s Srbijo. "Želimo si, da bi državi še naprej razvijali prijateljske odnose in skupaj iskali možnosti za reševanje odprtih zadev na Zahodnem Balkanu, kar bi zmanjšalo napetosti v regiji. To bi omogočilo, da bi tako Srbija, kot tudi Kosovo napredovala v približevanju k EU. Slovenija si bo še prizadevala za spoštljivo komunikacijo s Srbijo na vseh ravneh," je bilo še zapisano v odgovoru ministrstva.
O celotnem dogajanju smo pisali v tem članku.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
uros.samec
No, to je v praksi nekako takole...odločil sem se, da sosedu odmerim nekaj parcele in jo osvobodim njegove lastnine. Tudi drugi sosedi se s tem strinjajo. Dotični sosed pa naj nikar ne sanja o tem, da je to sovražno dejanje. Kje pa. Mi smo vsi prijatelji in skupaj se kar utapljamo v medsebojnem spoštovanju.
Retardizem.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.