Madžarska vlada odredila 25-odstotno zmanjšanje porabe plina v javnih ustanovah

Uredništvo

Madžarska izvršna oblast bo odredila 25-odstotno zmanjšanje porabe plina v javnih ustanovah in se zavzema za to, da bi pozimi temperatura ostala na 18 stopinjah Celzija, razen v bolnišnicah in domovih za ostarele, je v četrtek sporočila vlada.

Jasno je, da so energetske in gospodarske razmere po vsej Evropi težke, kar je privedlo do finančne krize, je na vladnem brifingu povedal Gergely Gulyás, vodja kabineta predsednika vlade, je poročal Telex.

Zaradi tega je treba porabo plina v javnih ustanovah na Madžarskem zmanjšati za četrtino. Vlada se zavezuje, da bo socialnim ustanovam po potrebi pomagala pri plačilu stroškov za komunalne storitve, vendar je "glavna odgovornost na strani organa, ki jih vzdržuje", je dejal Gulyás.

Več lokalnih oblasti iz vse države je nedavno sporočilo, da se bodo zaradi znatnega povečanja stroškov komunalnih storitev morda soočile s težkimi odločitvami in celo plačilno nesposobnostjo.

Izvršilna oblast ne podpira povečanja dela od doma, podpira pa na primer znižanje ogrevanja na 18 stopinj, je dejal Gulyás in dodal, da še ni odločeno, ali bo ta temperaturna omejitev veljala tudi za javne šole.

"18 stopinj je zdravstveno tveganje za sedeče delavce in tiste, ki opravljajo intelektualno delo," je za Hvg.hu v odzivu na napoved vlade povedal Péterné Boros, vodja madžarskega sindikata javnih uslužbencev, javnih uslužbencev in delavcev v javnih službah (MKKSZ).
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki