Kremelj ustavil izvedbo referendumov o pripojitvi zasedenih območij
Kremelj je ustavil izvedbo referendumov o pripojitvi zasedenih ozemelj Rusiji. Ti naj bi bili preloženi za nedoločen čas zaradi uspešne ukrajinske protiofenzive, o kateri smo na Domovini poročali tu. Referendumi so bili napovedani na območju Donbasa, Zaporožja, Harkova in Hersona, kjer so ruske oblasti oblikovale tako imenovano vojaško-civilno upravo. Protiofenziva ruskih čet poteka ravno v smeri Harkova.
Ob začetku vojne je Kremelj referendume načrtoval že v začetku aprila, a jim na fronti še zdaleč ni šlo dovolj gladko, zato so načrte preložili na september. Na koncu je bil določen datum 4. november, dan narodne enotnosti. Ruska novičarska stran Meduza, ki ima sedež v Latviji, še poroča, da tiskovni predstavnik Kremlja Dimitrij Peskov ni želel komentirati datuma izvedbe referenduma, ko je bil o tem povprašan.
https://twitter.com/SpelaRotar/status/1569352940644614145
Ob začetku vojne je Kremelj referendume načrtoval že v začetku aprila, a jim na fronti še zdaleč ni šlo dovolj gladko, zato so načrte preložili na september. Na koncu je bil določen datum 4. november, dan narodne enotnosti. Ruska novičarska stran Meduza, ki ima sedež v Latviji, še poroča, da tiskovni predstavnik Kremlja Dimitrij Peskov ni želel komentirati datuma izvedbe referenduma, ko je bil o tem povprašan.
https://twitter.com/SpelaRotar/status/1569352940644614145
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
41 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
AH, NE DOMIŠLJAJ SI, DA KAJ SANJAM TEBE ALI Ruse.
Samo veselim se uspehov NERUSOV-UKRAJINCEV IN ODHODA večinoma
BRUTALNIH IN ZOPRNIH Rusov v močvare Moskve, kjer je njihova prava domovina.
Potem naj se pa tam sam med seboj zastrupljajo - tam v Kremlju in v Moskvi.
Iz HARKOVA se Putin Rusi že sami umikajo, ker se bojijo, da bi izgubili še tisto malo helikopterjev - ki jih sploh še imajo. Že pozabljajo na toplo Ukrajino in na Krim.
Kar je tudi prav. Celo tisti Belorus Lukašenko noče več vojne. Putin je že - sam.
Skratka - krčenje Putin Rusije - se že začenja. Čečeni se nočejo boriti za Putina, v Gruziji pa zažigajo "PUTIN-LUTKE"
VSE TO JE NA INTERNETU, GOOGLE: war ukrain. l.r. Janez KK
rasputin
Moje skromno nenje, ki seveda ni edinozveličavna resnica, kot so tvoje blodnje: kdorkoli bo Kremlju, ne bo prenašal holokavsta nad ukrajinskimi Rusi in se ne bo strinjal s širjenjem Nata na ruske meje. Tega bi bil sposoben samo kak norec tipa Zelenski, ki je bolj lojalen Američanom oziroma njihovi realno vladajoči zakulisni vrhuški kot Ukrajincem. Če ti tega ne doumeš, mnogi Ukrajinci to dobro vedo.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
No - NERUSI-Ukrajinci pa pač ne prenašajo A- Putin Rusije na svojih mejah in nadoblastne PUTIN RUSI MANJŠINE - v njih domovini Ukrajini. In imajo seveda - prav. Zaradi velikega ozemlja Putin Rusije imajo v podzavesti Rusi - predstavo o njih samoumišljeni "veličini in pravici do vladanja". A časi vladanja "velikih slonov" so minili. Ukrajinci sami bodo dosti bolje živeli brez samovsiljenih Rusov med njimi. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Seveda se strinjam z vrlim gospodom Mefistom, da je najbolje, če kar DOBRI AVTORJI revije oz. e-portala Domovine - realno podajajo tekočo resnico o dogajanjih v Ukrajini in v Putin Rusiji.
Mi, ki kot običajni državljani R. Slovenije - demokratični penzionisti itd. spremljamo to dogajanje preko interneta - seveda malo moremo storiti okrog situacije v Ukrajini.
Več lahko storijo slo mediji in uradna slo politika, ki pa ima tudi verjetno "težave", ker so dogajanja v Ukrajini - burna in jih je veliko.
Putin OKUPATORSKA VOJSKA V JUŽNI UKRAJINI SE UMIKA, A POSTOPOMA,
TEREN JUŽNE UKRAJNE JE ZELO OBSEŽEN, VENDAR GA BODO RES POGUMNI
Ukrajinci verjetno že pred zimo - OČISTILI Putin ruske OKUPATORSKE VOJSKE.
Kakorkoli: še največ informacij iz Ukrajine in iz Putin Rusije je na INTERNETU na spletnem mestu "WAR UKRAIN", ki ga dobite, če ti dve besedi vtipkate v Google.
Kaj in kako se repenči na tem e-portalu "komentator-provokator" proruski "rasPUTIN=UROS.SAMEC=FRIDERIK" je čisto vseeno, ker takointako on nima nobenega javnega vpliva.
"rasPutin" bi še najbolj pomagal "ubogim Putin ruskim vojakom", če bi se vsedel v njeg AVTO, nabasal vanj konzerve z MESNIMI ZAJTRKI in jih odpeljal do npr. Khersona.
Lačni Putin ruski vojaki bi bili "rasPutinu gotovo hvaležni.
Most Berislav pred Khersonom je še prevozen, ali pa "rasPutin" sploh ima AVTO in VOZNIŠKO DOVOLJENJE PRI NJEGA 80 plus LETIH - TO NAJ NAM PA POVE "RASpUTIN" - SAM. L.r. Janez KK
rasputin
JKK, ti gotovo še sanjaš Ras-Putina. Zagotovo pa vidiš Putina tudi, ko odpreš hladilnik. Ko greš iz hiše, pa v vsakem grmu vidiš ruskega vojaka. Še dobro, da je v sosednjem grmu ukrajinski vojak, kar ti pomaga, da urno zbežiš na varno. Morda kar v kakšen tozadevni zavod... Pozdravi primarija in sestre, ki te morda edini malce razumejo.
rasputin
Mi, ki kot običajni državljani R. Slovenije – demokratični penzionisti itd. *** Ha, ha, ti pa demokratični penzionist! Človek, ki podpira etnocid in genocid na ukrajinskimi Rusi in njihov izgon iz Ukrajine ter privošči Rusom, da Rusija propade in se zreducira na Moskvo z okolico - ti se imaš za demokrata?! Ne se razglašat za nekaj, kar niti v Svetukiga nisi. Tvoja ideologija je sramotno šovinistično sovraštvo do Rusov in Rusije, ki je odvratno vsakemu dobronamernemu in razsodnemu človeku.
rasputin
JKK, o računalnikih nimaš pojma. Prvi analogni algoritem so izdelali v Franciji, ne vem točno kdaj, mislim pa da že v 18. stoletju. Uporabljali so ga za tkanje, kar je izredno povečalo produktivnost v tej panogi.
Prvi je oblikoval idejo za mehanični računalnik britanski matematik Charles Babbage leta 1837. Njegov računalnik je bil žal izdelan šele leta 1991,ker sodobniki niso razumeli njegove ideje in se jim je zdelo škoda denarja zanjo. Mislim, da so bili nekje na tvojem nivoju razumevanja.
Prvi elektronski digitalni računalnik pa je bil Colossus, s katerim so Britanci prebili komunikacijsko kodo Nemcev, kar jim je dalo pomembno prednost v vojni z Nemčijo.
Računalništvo kot znanost pa je utemeljil Alan Turing, spet Anglež.
Nekateri menijo, da je bil prvi računalnik t.i. Antikitera mehanizem, ki je bil izdelan v antični Grčiji in je daleč presegal takratno znanje. Natančno je namreč določal položaj planetov in njihovo gibanje na podlagi zelo zapletenega mehanizma zobatih koles, ki je podoben mehanizmu mehanskih ur.
Ne vidim nobenega Američana v zgodbi o začetku računalništva. Pa me ne bi pav nič motilo, če bi bil. Žal je eden najpomembnejših Američanov v zvezi z razvojem računalnikov in interneta razvpiti Bill Gates, ki zdaj na stara leta skuša depopulirati človeštvo. To pa je že druga zgodba...
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ha, ha... "rasPutin" - ni se ti treba truditi s plonkanjem iz Wikipedije. Računalnike za široko uporabo so nedvomno razvili v ZDA. Na internetu je glede vojne v Ukrajini novo to, da so v Gruziji zažgali lutko Putina, v Moskvi pa Putin tudi ni na varnem - saj so njega Putin generali zelo jezni nanj, ker jim zadaja "samomoriske naloge". Nad 50 Putin generalov je MRTVIH, ubitih v Ukrajini, nekajj je bilo ubitih na "specialne" načine, te dni je nek Putin mornariški častnik, še mlad 39 let - kar "padel" z ladje, nekaj Putin generalov so Ukrajinci - ujeli itd. Edino "orožje", ki ga Putin ima za EU je seveda NEIZVOZ ENERGETSKIH SUROVIN v Evropo - čimer se mi podeželski Slovenci nič ne obemenjujemo - saj Putin energentov - nič ne rabimo, IMAMO SVOJA SLOVENSKA - DRVA. Toliko. L.r. Janez KK
rasputin
JKK, ti živiš v svojem Svetukigani, tega sveta pa žal ne razumeš. Sovraštvo do Rusov in Rusije ti je zmeglilo um, egoizem in odsotnost empatije do vseh, razen do samega sebe, pa te je spremnilo v zombija, ki se naslaja nad trpljenjem Rusov. Ameriška politika ni potunkala le Ukrajine, temveč tudi Evropo. Ta namreč ostaja zaradi ameriške militaristične in globalne hegemonistične politike brez poceni ruskih energentov in drugih surovin, ki jih ima Rusija obilo. Tebe egoista seveda nič ne briga, če bodo milijoni Evropejcev zmrzovali, ostajali brez služb, če bo BDP Evrope upadal in bomo iz družbe relativnega blagostanja postali družba revežev. Ti imaš na podeželju baje svoja drva in svojo peč in misliš, da si varen pred vsemi nevihtami, ki so nam jih pripravili Američani. Kaj pa če ostaneš brez penzije, ker bo bankrotirala tudi država? Kakšen scenarij imaš za ta primer? Ali pa če bodo tiskali denar in boš imel koš bankovcev brez vrednosti, v trgovini pa prazne police? Boš dokončno odšel v Svetikagini in odrešil sebe in druge, ki te morajo prenašati?!
MEFISTO
No, pa sem le imel prav, da je ne samo moj prijatelj JK-Kerlc razjezi rasputina in njegovo druščino, temveč tudi uredništvo, ki ne poroča o zamgosavju ruske vojske, ki po mneju rasputna in druščine vodi pravično ter humanitarno vojno.
rasputin
Mefisto, tvoja muza je šla po poti senilnega Bidena, v izražanje idiotskih idej in v momljanje in jecljanje nerazumljivih izjav.
rasputin
Popravljam: Tudi korumpirani politiki bodo prej ali slej odšli na smetišče zgodovine, na njihovo mesto pa bodo stopili ljudje z integriteto in PRO-EVROPSKO vizijo, namesto pro-ameriških aparatčikov tipa Leyenova et consortes.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ti "psihično čudni" človek - a si zdaj našel tisto CNN poročilo o dogajanju v Putin parlamentu v Moskvi ? Saj vem, da si zelo neroden v rabi računalnika, ki je začuda ZDA izvora. Še o Putin parlamentarizmu nam kaj povej ? Zakaj že je v SAMICI zaprt Navalni ? A je politika itd. Nemcova tudi kar CIA ubila ? V Moskvi. BODI NATANČEN IN NAVEDI NATANČEN VIR, NERUSKI SEVEDA - O TISTEM "GENOCIDU" NAD Rusi, ki so v Ukrajini seveda čisto navadni priselljenci. L.r. Janez KK
rasputin
Ti “psihično čudni” človek *** Ha, ha, kdo se oglaša! Fantast, ki podpira etnocid in genocid nad rusko manjšino v Ukrajini in izgon Rusov iz Ukrajine ter uničenje Rusije in njeno redukcijo na Moskvo z okolico. Za povrh pa se izražaš v skrajno bombastičnem slogu in celo obliki pisanja z veliko teksta v velikih črkah , kar vse odraža psihično močno motenega človeka, narcisa, ki bi rad solil vsem pamet, a nima v dovolj soli niti za svojo glavo. Umiri se, dokler te ne strpajo v kakšen zavod, kamor spadaš.
rasputin
Če skušamo v kakofoniji norosti, ki jo izvaja predvsem ameriška uradna propaganda, izluščiti, ali je za nas - Evropejce in Slovence - dobro ali slabo, če Ukrajina zmaga v tej vojni, je takoj jasno, da to pomeni ne le nadaljevanje holokavsta nad rusko manjšino, zločina, ki se odvija pred našimi očmi, temveč to pomeni tudi "dokončno" izločitev Rusije iz Evrope, s čimer bo Evropa za dolgo obdobje ali morda za vedno odrezana od svoje naravnega zaledja, iz katerega je dobivala poceni energente in druge surovine, ki jih ima Rusija v izobilju. To nikakor ni v našem interesu.
V interesu Evrope in Slovenije je pravičen mir v Ukrajini, ki je možen samo tako, da dobi ruska manjšina potrebna jamstva za svoj obstoj, in normalizacija odnosov z Rusijo.
Toda Evropa zaenkrat žal sledi amerišim interesom in ameriški politiki, ki ji je prav malo mar za interese Evrope.
Ampak stvari se utegnejo spremeniti, ko ljudje ne bodo mogli več plačevati stroškov energije, ko bodo podjetja zapirala vrata in odpuščala delavce, ko bo draginja vsak dan hujša.
Tudi korumirani politiki bodo prej ali slej odšli na smetišče zgodovine, na njihovo mesto pa bodo stopili ljudje z integriteto in vizijo, namesto pro-ameriških aparatčikov tipa Leyenova et consortes.
uros.samec
Kaj ni zanimivo, da ni bilo niti enega samega posega Ameriške vojske v teh 70 letih, ki se ne bi izkazala, da temelji na laži, prevari, koristoljubju, hlepenju po energentih in čisto navadni geopoliticni nadvladi? Mar ni na koncu prav vsakega obsodila javnost? Mar niso pri vsaj zadnjih desetih recimo verno sodelovali MSM? In se kasneje v opravičilo posipali s pepelom? Mar nista Snowden in Assange poskrbela, da je svet končno videl Ameriko takšno kot je? Kam je to vse izginilo. Halo, novinarji! Ste vse pozabili?
Čemu primerjati karkoli in pri tem ne uporabiti pravičen vidik? Kaj ima lahko kdorkoli od ponavljanja laži? Ameriška politika skuša opravičiti svoje posege, ki so bili vedno daleč od doma, Rusija pa ne bi smela pospraviti svoje dvorišče? To je smešno. Počistila bo to do konca, ne bo tako hitro kot so mislili, to je res, a počistili bodo. Za zdaj uporabljajo 20% vojaške zmogljivosti, saj še vedno izvajajo zgolj posebno, vojaško operacijo. Če pa se odločijo za vojno, je z Ukrajino konec. Veselim se že, ko bodo razni komentatorji ostali zaprtih ust. Živela Rusija!!!!!
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Poročilo CNN z današnjega dne 12.9. 2022 - ima naslov:
"OFFICIALS FROM 18 DISTRICTS RF CALL FOR PUTIN TO RESIGN"
Dobite to na internetu.
L.r. Janez KK
rasputin
Če Cijina TV CNN = FNN = Fake News Net karkoli poroča, je to treba zelo skrbno preverit.
MEFISTO
Mar ne veš, da si s tem razdražil rasputina, uroša. samca in celo Friderika ter še koga?
Čeprav ne bi bil rad v tvoji koži, računaj name!
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Hvala za podporo. Temu "rasPutinu" "urosu.samcu", "Frideriku" se res že blede. Normal razmišljal - pa takointako nikoli - ni. Se zdi. Putinu se bo prebivalstvo - uprlo. Predstavniki t.i. distriktov RF ga že pozivajo k - odstopu. Blišč Putin zvezde - je zbledel. K.r. Janez KK
rasputin
Mefisto, meni se zdi, da si ti razdražen že po naravi in vidiš povsod, kar sam čutiš. Po moje se ti zavedaš, da je Amerika vzrok ukrajinske tragedije, samo tega si ne upaš priznat, ker se bojiš, da ti bo razpadla sampodoba, po kateri se vidiš v vlogi nezmotljivega vidca in modreca. Ne moreš zdaj kar na lepem reči: Američani ga lomijo po vsem svetu in tudi v Ukrajini, ki je njihova žrtev. Ne, Rusi so vsega krivi, čeprav je ukrajinski neonacistični režim s podporo Amerike rusko manjšino obsodil na iztrebljenje. To je zdaj centralni problem te vojne. Sprava med Ukrajinci in ukrajinskimi Rusi po genocidu nad ukrajinskimi Rusi skoraj ni več možna. Če zmaga Ukrajina, kar se skoraj gotovo ne bo zgodilo, bi Zahod požrl poboj stotisočev Rusov v Ukrajini, ki bi zagotovo sledil?? No, če bi Zahod to požrl, Rusija ne bo. Skratka, shit, kakorkoli obračaš. Samo bedak se lahko solidarizira z Ameriko in neonacističnim režimom v tej vojni, od katere ima Evropa samo/Slovenija samo ogromno škodo in tveganje, da se vojna razširi. Ampak Američanom je za to vseeno, dokler vlečejo iz te vojne dobičke in dokler je daleč od njihovih obal.
rasputin
Janez KK, saj ti je že več komentatorjev povedalo, da je tvoje pisanje navadno klobasanje. Iz svoje kože žal ne moreš. Mogoče bo v naslednjem življenju bolje. V tem ti mati narava ni bila pretirano radodarna, ko ti je podelila intelektualni potencial. Tvoje pisanje je kot da bi poslušal nevzgojenega pobalina, ki poskuša vse prevpiti s praznim kričanjem. Vse, kar si do sedaj smislenega napisal, ni za tri stavke.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
AMPAK, ČLOVEK - ZDI SE, DA SE TI ŽE RES RESNO - BLEDE. O KAKŠNIH "GENOCIDIH" NAD Rusi - PIŠEŠ ? A SO UKRAJINCI KAKŠNE RUSE - POSTAVILI - PRED KAKŠEN - STRELSKI - VOD ? SO STRELJALI RUSE V TILNIK - KOT JE Stalin -ruski NKVD dokazano streljal neoborožene poljske častnike, 20.000 častnikov - Poljakov ? Daj zresni se in začni besede uporabljati besede tako - kot se jih uporablja. Daj no navedi KAK NERUSKI VIR O TEM TVOJEM "GENOCIDU" nad Rusi v Donbasu. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ta tip govori - o "bodočih genocidih". Vsaj v slovar poglej - kaj ta beseda pomeni. In kaj po mednarodno veljavnih kriterijih - "genocid" pravzaprav - je. L.r. Janez KK.
MEFISTO
Ukrajinci vedo, da z nekaj stotisoč Rusi ne morejo maščevati sedem (7) milijonov Ukrajincwv, ki so ji predniki Vladimirja Groznega izstradali do smrti. Ukrajinski Rusi se nimajo torej česa bati, razen Putinove sence.
Madison
rasPutin, meni se zdi, da ste vi razdraženi že po naravi in vidite povsod, kar sami čutite. Po moje se zavedate, da je Rusija vzrok ukrajinske tragedije, ampak si ne upate priznati, ker se bojite, da vam bo razpadla samopodoba, po kateri se vidite v vlogi nezmotljivega vidca in modreca. Ne morete zdaj kar na lepem reči: Rusi ga lomijo po vsem svetu in tudi v Ukrajini, ki je njihova žrtev. Ne, na vsak način hočete okriviti ZDA, čeprav je zgolj ruski putinistični režim, s podporo beloruskih marionet, ukrajinski narod obsodil na iztrebljenje. To je centralni problem te vojne. Sprava med Ukrajinci in Rusi po genocidu nad Ukrajinci dolgo časa ne bo možna. Če zmaga Rusija, kar se skoraj gotovo ne bo zgodilo, ali bo svet požrl poboj stotisočev Ukrajincev v Ukrajini, ki bi zagotovo sledil?? No, če bi ves svet to požrl, ZDA in EU ne bodo... Samo bedak se lahko solidarizira z Rusijo in putinističnim režimom v tej vojni, od katere ima velik del sveta samó škodo in obstaja tveganje, da se vojna razširi. Ampak Putinu in Rusom je za to vseeno, dokler si zamišljajo, da bodo v tej vojni profitirali in dokler so ukrajinska bojišča dovolj daleč od Moskve.
rasputin
A SO UKRAJINCI KAKŠNE RUSE – POSTAVILI – PRED KAKŠEN – STRELSKI – VOD ? SO STRELJALI RUSE V TILNIK *** Huje, Kijev je 8 let s topovi obstreljeval Donbas, pretežno civilne cilje in pri tem ubil najmanj 13 tisoč ljudi (po podatkih OZN), od tega večino ruskih civilistov, okrog 2 milijona pa jih je pobegnilo na varno v Rusijo. Ali streljajo ljudi tudi " v tilnik", kot sprašuješ, ne vem. Glede na poboj v Buči , ki so ga potem Ukrajinci skušali pripisati Rusom, čeprav so se trupla pojavila šele nekaj dni po njihovem odhodu, in glede na to, da Zelenski vlada s pomočjo politične policije in odredov smrti, bi rekel, da je to več kot možno. Tu imašm enega od številnih virov, ki govorijo o genocidu na rusko manjšino v Ukrajini. Od fantasta in fanatika tvoje sorte pa seveda niti v sanjah ne pričkujem, da bo doumel, da se v Ukrajini dogaja etnocid, genocid inn eksodus nad ukrajinskimi Rusi. Za to spoznanje je potrebeno nekaj intelekta in nekaj poštenja, ki ju ti žal ne premoreš. https://www.weeklyblitz.net/opinion/ukraine-promotes-genocide-against-russians/ Glede Buče še tole: Kateri norec bi se umaknil iz zasedenega območja, za sabo pa pustil nepokopana trupla? Tovrsten skrajno sprevržen "šov" za javnost, je lahko prišel na misel samo skrajno pokvarjenemu komedijantu Zelenskemu, za katerega bi bilo veliko bolje zanj, za Ukrajino in ves svet, če bi ostal komedijant. Tako pa je Ukrajina dobila svojega norega Nerona, ki jo v vseh pogledih uničuje. Morda je to judovsko maščevanje (Zlenski je Jud) za grozote, ki so jim jih prizadejali "dobrohotni" ukrajinski nacisti, ki so imeli svoje odrede med 2. svetovno vojno, ki so izvajali genocid na Judi. Babin Jar, morišče ukrajinskih Judov, bo za vedno zapisan v zgodovino Judov. Maščevanje je sladko, pravijo. Grem stavit, da jo bo Zelenski, če bo odnesel celo kožo iz ukrajinske tragedije, ki jo je skuhal s pomočjo Američanov, prej ali slej popihal v Izrael.
rasputin
KOT JE Stalin -ruski NKVD dokazano streljal neoborožene poljske častnike, 20.000 častnikov – Poljakov ? *** Koliko ljudi pa je pobil Hitler?! Samo na Poljskem več milijonov Poljakov in Judov. Ali boš zdaj napovedal vojno sodobni Nemčiji? Sodobna Rusija ni nekdanja Sovjetska zveza, kot ni sodobna Nemčija Hitlerjev Tretji rajh. Ti si neodgovoren revanšistični fantast, ki bi zanetil 3. svetovno vojno, če bi imel možnost. Žal imaš norega dvojnika v podobi Zelenskega, ki to lahko zares stori. Idi k njemu za svetovalca, da bosta skupaj uničila človeštvo.
rasputin
Ukrajinci vedo, da z nekaj stotisoč Rusi ne morejo maščevati sedem (7) milijonov Ukrajincwv, ki so ji predniki Vladimirja Groznega izstradali do smrti. *** Še en revanšistični fantast, ki podpira holokavst nad ukrajinskimi Rusi. Mefisto, ljudje tvoje sorte ste samo živ dokaz, da se Rusija v Ukrajini bori za pravično stvar - namreč zoper holokavst nad ukrajinskimi Rusi. Holodomor pa je izvedel Stalin, ki je bil Gruzinec. Večino operativnega kadra v Moskvi, ki je vodil holodomor, pa so sestavljali ruski Judje. Sodelovali so seveda tudi sami ukrajisnki partijci. Razumi, če moreš, v kar žal dvomim.
rasputin
Mad-ison, sam si podal dokaz s potvrajanjem mojega komentarja, da iz svoje glave ne moreš ničesar pametnega povedati, si pa mojster preobračanja smisla besed in podtikanja. Ampak tvoje sprenevedanje je prazno, dejstva so taka, kakršna so in na koncu bodo zmagala dejstva, ne njihovo potvarjanje.
Madison
rasPutin, s svojimi vedno istimi, z rusofilijo in putinofilijo ter z amerikafobijo in evropafobijo prežetimi komentarji, ki ste jih in jih še boste na Domovini poobjavili nebrojkrat, dokazujete, da iz svoje glave ne morete ničesar novega ne pametnega povedati, ste pa mojster ponavljanja lastnih in tujih izmišljij ter podtikanja putinističnih laži bralstvu Domovine. Toda vaše sprenevedanje je prazno, dejstva so taka, kakršna so in na koncu bodo zmagala dejstva, ne putinistične laži.
Madison
rasPutin, dodajam popravek: vaši ponavljajoči se, vedno isti komentarji, niso prežeti le z rusofilijo in putinofilijo ter z amerikafobijo in evropafobijo, temveč so prežeti tudi z antisemitizmom. Poleg tega ne mine dan, ko se vi na portalu Domovina ne bi čutili zavezanega h komentiranju pod članki o vojni v Ukrajini - kar je znak vaše prav posebne putinofilne zagrizenosti in skrajne gorečnosti za "rusko stvar".
rasputin
Mad-ison, moji komentarji so prežeti s slovenofilijo in evropofilijo ter resnicoljubljem. Vojna v Ukrajini, ki jo je izvala ameriška politika, ni v interesu niti Evrope niti Slovenije. Je v interesu samo ameriške vladajoče elite, predvsem njenega vojnoindustrijskega kompleksa. Mislim, da je izraz skoval Roosvelt že med 2. svetovno vojno, ko je spoznal, da ima vojna industrija svoje specifične interese in si v ta namen podreja tudi državo in njeno politiko. To je uveljavljen sociološki in politološki pojem v Ameriki in na Zahodu . Za nevedneže tvoje sorte je to seveda putinizem, ker čes drugega kot etiketirat in podtikat ter si izmišljat laži itak ne znaš. Tu imaš link na brez števila zadetkov v zvesi z vojno-industrijskim kompleksom ZDA in noben ni iz tebi osovražene Rusije. Mislim, da so praktično vsi iz Amerike, morda ne ravno iz tebi omiljenih vladajočih krogov. Praviš, da sem antisemit. jaz pa pravim, da si ti opranoglavec, ki ne vidiš, da je vse z v zvezi z Judi tabu tema, o kateri se ne sme govoriti, če pa se najde kdo, ki spregovori o judovskem supremacizmu in o tem, da praktično vladajo Zahodu, je pa takoj deležen obsodbe, da je antisemit. Čikaški profesor Maershemer, ki je skupaj še z nekom drugim pripravil znanstveno analizo judovskega lobija in izdal knjigo o tem, je tudi "antisemit". Zakaj je možno preučevati recimo belski supremacizem, ki je v primerjavi z judovskim supremacizmom komaj omembe vreden, če preučuješ judovski supremacizem, pa si takoj stigamtiziran. Samo poglej sestavo Bidenovega kabineta in boš videl, da so Judje daleč najbolj nadproporcionalno zastopani, čeprav jih je v Ameriki ca 2% prebivalstva. Podobno je v vseh drugih sferah odločanja in v velikih ameriških bankah ter korporacijah. Razloži ti ta fenomen judovske nadzastopanosti v vseh ključnih sferah političnega in gospodarskeg odločanja ter njihovega daleč nadpovprečnega ekonomskega ranga. Vsebinsko ne le s prazno etiketo antisemitizma.
rasputin
Tu je link: https://duckduckgo.com/?q=military-industrial+complex+roosvelt&t=brave&ia=web
rasputin
Tu je link: https://duckduckgo.com/?q=military-industrial+complex+roosvelt&t=brave&ia=web
Madison
"Razloži ti ta fenomen judovske nadzastopanosti v vseh ključnih sferah političnega in gospodarskega odločanja ter njihovega daleč nadpovprečnega ekonomskega ranga." ********* Res ne vem, rasPutin, zakaj to mene sprašujete, ko pa imate samega sebe za najbolj brihtnega in za edinega mislečega z lastno glavo na pričujočem portalu!?! . Ste kdaj pomislili, da so mogoče Judje v splošnem bistri, domiselni, iznajdljivi, sposobni, izobraženi, vztrajni, delavni in kar je še pozitivnih pridevnikov, povezanih z uspešnostjo, ljudje, ker se med njimi opisane vrednote prenašajo iz roda v rod po družinski in verski vzgoji? Kaj pa, če je med Judi res tako? Jih boste zato obsodili kot Hitler? Poglejte npr. ta duckduckgo brskalnik, preko katerega očitno radi iščete zanimivosti po netu in pri tem menda ostajate anonimni: ustanovil ga je Gabriel Weinberg, ki bi po priimku in imenu lahko bil Aškenazi Jud in se je za Juda v intervjujih tudi izrekel, pa čeprav še nikoli ni obiskal Izraela. Ali boste dejali, da vam ta človek hoče slabo, ker se je domislil narediti nekaj koristnega za uporabnike medmrežja, od česar ima tudi sam dobiček?? Ali pa Mark Zuckerberg, še en znan in uspešen Jud - ali mu morda zavidate, ker se je že v študentskih letih domislil ustanoviti socialno omrežje Facebook in je s to domislico zelo obogatel? Zakaj se tega niste domislili vi ali pa kakšen vaš putinofilni ruski prijatelj? Oba imenovana Juda (in še mnogo bi jih lahko našteli) sta uspela tudi zahvaljujoč okolju gospodarske in miselne svobode, kakršno omogočajo od vas tako osovražene, a vendar demokratične ZDA. Svetujem vam, da raje razmišljajte o slovenskem družbenem okolju, zakaj je to tako nespodbudno, da bistri, domiselni, iznajdljivi, izobraženi, sposobni, vztrajni, delavni in kar je še pozitivnih pridevnikov, povezanih z uspešnostjo, Slovenci v velikem številu odhajajo v tujino, kjer jih sprejemajo z odprtimi rokami in jim ponujajo priložnosti, da se izkažejo s svojimi sposobnostmi, v zameno za te državljane pa v Slovenijo derejo tujci in se tu zaposlujejo predvsem kot dumpinška delovna sila?? Četudi so izobraženi doktorji medicine, so tujci, predvsem tisti iz držav bivše Juge, v bistvu še vedno dumpinški delavci, saj zbijajo ceno slovenskim zdravnikom. V Sloveniji so namreč ti tujci bistveno bolje plačani za svoje delo, kot bi bili v lastnih domovinah, zato so zadovoljni z nižjimi plačami kot bi zadovoljile slovenske zdravnike.
lovec
Rasputin sedaj pa vidim da nisi normalen bojim se takih če pridejo na oblast.V saj upam da bo Ukrajina slavila z njo Evropa in še mnogo drugih.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Ruski računi brez krčmarja.
Kolikor vem referendumi na okupiranih ozemljih - pravno sploh niso veljavni. L.r. Janez KK
p.s.
pravico glasovanja i verjetno imeli tudi Putin okupatorski vojaki. Domnevam.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
CNN danes poroča, da so predstavniki 18 distriktov RUSKE FEDERACIJE - pozvali Putina k ODSTOPU. Preverite sami.. L.r. Janez KK
rasputin
CNN = CIA News Net = FNN = Fake News Net = Janez KK klobasanje Butale News Press
rasputin
Prečesal CNN po dolgem in počez, nikjer ni članka s to vsebino. Si pač ***********
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.