Inštitut 8. marec vlaga zakona za brezplačno šolsko prehrano tudi za otroke premožnejših staršev

Uredništvo

Zajem slike: FB Inštitut 8. marec
Inštitut 8. marec je danes na tiskovni konferenci predstavil novo kampanjo, s katero želijo doseči, da bodo kosila v osnovnih šolah brezplačna. Danes so zato v državni zbor vložili dva nova zakona, ki bi šoloobveznim otrokom zagotovila brezplačno kosilo. Kot pravijo, bi moralo biti osnovnošolsko izobraževanje brezplačno, v resnici pa vsebuje veliko prikritih stroškov – največji prikriti strošek pa je kosilo.

Dodati je treba, da je subvencija za prehrano v osnovnih šolah, vključno s kosilom, že zdaj 100 odstotna za vse otroke iz najnižjih treh dohodkovnih razredov. Najranljivejšim torej že sedaj država prehrano subvencionira, po predlogu Inštituta 8. marec pa bi država subvencionirala prehrano tudi tistim – kot radi rečejo na levi – iz "bogatih družin", ki s plačevanjem šolske prehrane nimajo težav.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki