Hojs pričakuje, da bo NSi podprl Logarja. V NSi-ju čakajo na odločitev Novakove.
V predsedniško tekmo vstopajo nova imena, zadnji je kandidaturo najavil Ivo Vajgl. Medtem v stranki NSi čakajo, kakšna bo odločitev evropske poslanke Ljudmile Novak.
"Od njene odločitve je odvisno marsikaj. Če se bo odločila kandidirati, je logično, da stranka podpre nekdanjo predsednico v tej tekmi. Če pa se ne bo odločila, potem bo NSi razmislil. Svoje stališče bomo predstavili v sredini septembra," je povedal predsednik Nove Slovenije Matej Tonin v torkovih Odmevih.
Na vprašanje, ali v SDS pričakujejo, da bo stranka NSi podprla Anžeta Logarja, pa je bivši minister Aleš Hojs odgovoril: "Spomnim se časov, ko sem bil pri NSi-ju in je naš kandidat Lojze Peterle najavil kandidaturo, ga je moja današnja stranka SDS podprla. V tem duhu pričakujemo, da bo tudi NSi podprl našega kandidata."
"Od njene odločitve je odvisno marsikaj. Če se bo odločila kandidirati, je logično, da stranka podpre nekdanjo predsednico v tej tekmi. Če pa se ne bo odločila, potem bo NSi razmislil. Svoje stališče bomo predstavili v sredini septembra," je povedal predsednik Nove Slovenije Matej Tonin v torkovih Odmevih.
Na vprašanje, ali v SDS pričakujejo, da bo stranka NSi podprla Anžeta Logarja, pa je bivši minister Aleš Hojs odgovoril: "Spomnim se časov, ko sem bil pri NSi-ju in je naš kandidat Lojze Peterle najavil kandidaturo, ga je moja današnja stranka SDS podprla. V tem duhu pričakujemo, da bo tudi NSi podprl našega kandidata."
Povezani članki
Zadnje objave
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Kaj pa vem
Kaj misli gospa Ljudmila, da je kot Golob ali Cerar, ki se pojavi en mesec pred volitvami in zmaga, aja, ona misli da jo bodo mediji po rokah nosili, ker je v eni anketi prilezla precej visoko. Dolgo mi je delovala kot ena mama, ki mladičem v stranki dovoli, da se kalijo. Ko pa je v evropskem parlamentu nastopala proti Sloveniji, me je zelo, zelo razočarala. Ona vidi uravnoteženost na RTV-ju? Je na glavo padla?
MEFISTO
V tisti anketi ni prilezla visoko. Tja jo je iz politikantskih razlogov umestila anketna agencija. Se pa strinjam, da bolj spada k SD kot k NSi, če je ta stranka še tisto, za kar se predstavlja in če ji je tiuj svingeraj.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
BOGDAJ - EN LEP DOBER DAN VSEM SKUPAJ.
NO - ODLIČNI DR. A.. LOGAR - IMA ZBRANIH PODPISOV ŽE VEČ, KAKOR JIH JE POTREBNO. IN JE EDINI SPLOH RES PRIMEREN KANDIDAT.
Tiste gospe naj se kar posvetijo njih možem in otrokom - če jih sploh imajo. Mi Slovenci in naša država R. Slovenija - jih nič kaj - ne potebujemo. l.r. Janez KK
MEFISTO
Na koncu se bo zgodilo, da bo Novakova vendarle kandidirala s podporo stranke, ker jo volivci "hočejo".
Konec koncev, zakaj pa ne, saj ima zagotovljenih svojih 5%.
O politični škodi, ki jo je naredila svoji stranki in desnici, pa tokrat še ne bomo govorili, niti o njenih nastopih v evropskem parlament in njenih glasovanjih.
Stajerska2021
Mefisto, se strinjam. Novakova bi lahko kar presedlala v SD, ker realno tja spada. Zelo zanimiva bo podpora Nsi, ker če le-ta ne podpre Logarja, je točno to, kar se je pogosto čutilo - svingerska. Zato pa tudi ne prileze preko tega skromnega procenta!
helena_3
Če Novakove še ni do kraja zapustila zdrava pamet in želi ohraniti zadnje atome svojega dostojanstva, potem ne bo kandidirala. Nobenih šans nima, samo zdraho bo naredila na desnici in odžrla nekaj pomembnih glasov Logarju. Bomo iz njene odločitve razbrali, kako daleč seže njena zamerljivost in egocentričnost.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.