Grims trdi, da so volitve nelegalne. Klakočar Župančičeva ga poziva, naj vrne poslanski mandat
Poslanec SDS Branko Grims je pred dobrim tednom dni prevzem oblasti s strani trenutne koalicije označil za nelegalen. "Njim je v interesu, da svoje nevladne paravojaške organizacije, ki so ji omogočile ta, v bistvu nelegalni prevzem oblasti na volitvah, nagradi s čim večjimi vsotami denarja," je dejal na televiziji Nova24.
Na besede poslanca največje opozicijske stranke se je na Facebooku odzvala predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič. Pozvala ga je, naj vrne svoj poslanski mandat, če meni, da so bile volitve nelegalne. Svoj zapis na družbenem omrežju je dodatno pojasnila za N1: “Če on to meni, je potem prvi, ki mora vrniti poslanski mandat in s tem vsaj delno utemeljiti resničnost svojih navedb.” Dodaja, da se ji ne zdi verjetno, da bi Grims njenemu pozivu sledil.
Na besede poslanca največje opozicijske stranke se je na Facebooku odzvala predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič. Pozvala ga je, naj vrne svoj poslanski mandat, če meni, da so bile volitve nelegalne. Svoj zapis na družbenem omrežju je dodatno pojasnila za N1: “Če on to meni, je potem prvi, ki mora vrniti poslanski mandat in s tem vsaj delno utemeljiti resničnost svojih navedb.” Dodaja, da se ji ne zdi verjetno, da bi Grims njenemu pozivu sledil.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
21 komentarjev
trebor
Ona je preveč intelektualno omejena, da bi Grimsa sploh razumela...volitve so zakonite takrat, ko potekajo na način, kot jih predvideva zakon; se pravi skozi politična soočenja, pod enakimi pogoji za vse...če se nekdo našemi v "prešerna", ima v "svetovalno" slušalko v studiju, potem se pa skriva po Solkanu, brez da bi javnom pokazal, da ima COVID, prikriva dohodnino, družino, izkorišča nevladnike, medije, ulico, obtožuje legalne politične nadprotnike za fašiste, med tem ko se pomladne politike za vsako izrečeno besedo obsoja na visoke kazni....potem to ni enakopraven politični boj, če je vse to zakonito, kako lahko nekdo, ki je na politični sceni nekaj mesecev zmaga s tako prednostjo nad ljudmi, ki so desetletja v politiki?
Kraševka
trebor, temeljito ste pokazali, da vse to, kar je počenjal Golob je "umazano". Vprašanje je, ali je zakonito. Lagati med samo kampanjo je veliko zavajanje državljanov. Pravijo stari ljudje: "Kdor laže tudi krade". Ali je človek s tako "vrlino" primeren, da vodi vlado, pa naj si vsak odgovori sam. Ta organizacija "8.marec" in prevozi s taksijem, so ljudem dajali navodila za izvolitev Goloba. Če drugega ne, je bil KRŠEM VOLILNI MOLK v TAXIJIH. Čudno, da sodišče tega ni problematiziralo. Če bi navaden državljan pod pazduho vozil stare ljudi na vilišča in jim vso pot sugeriral kandidata, bi sigurno sodniki to kaznovali. Sedaj pa pri taxsi prevozih naj bi bilo vse le "humanitarno" Koliko bolnikov prepeljejo ti taxsisti v zdravstveni dom, ali bolnico - BREZPLAČLNO? Mislim, da nobenega. RTV je seveda delala za njega, pa tudi "navladniki", ki se je po volitvah izkazalo, da sedaj diktirajo politiko Golobu in dejansko , ne da bi šli na volitve "sovladajo". To SOVLADANJE - pa naša USTAVA ne predvideva. Kaj pa pravi US?
korosec.france
Šele ,ko se bo povzpetniška babnica vrnila na lastno izhodišče, se ji bo mogoče posvetilo, kaj se ji sploh dogaja!
Kraševka
Nekaterim se niko ne bo posvetilo - kaj se in ka se bo dogajalo... Iztok Mlakar - Goričan poje: "Pa kaj zato, če pokadim en špinel in sem malo zadet..."
uros.samec
Odličen odgovor predsednice DZ. Sem njen velik podpornik in jo zelo občudujem. O Grimsu pa škoda besed.
trebor
Grims je za njo en ustaljen politik (in za razliko od nje iz uglajene, tradicionalne družine), ki govori točno to, kar se dogaja...ona je nestabilna, infantilna diletentka na politični sceni, zato niti ne razume, kaj hoče Grims povedati, saj njegove besede jemlje dobesedno, ker je še otrok!
uros.samec
Jezus no, a ga zato Janša vsake toliko časa spravi v predal kjer ne dela škode? Njegove izjave uglajene? Od Matilde naprej, ne?
MEFISTO
Občutka za pamet in okusa za ženske, kolikor smo te lahko spoznali, pa itak nikoli nisi imel.
Jonsky
Res je, vsi smo zaljubljeni v Evo Irgl.
MEFISTO
V (S)svobodi imajo tudi računalniški škrati večjo veljavo.
Nespodobne so pa res bile te volitve in glede na programska ter izvedbena izhodišča koalicijskih strank in uličnih ragrajačev na meji državnega udara.
Kraševka
Veliko nas podobno razmišlja.
Jonsky
A veste kaj imajo skupnega Rasputin, Kraševka in Mefisto, pa še nekaj drugih na tem forumu, čeprav se medsebojno neusmiljeno obdelujejo? Ne diši jim demokracija. Seveda potem slišimo, kaj je prava, poštena in spodobna demokracija, vendar je na koncu takšna zgolj takrat, ko so oni na oblasti (pa ne glede na to, ko so na oblasti v posledici izdaje volilcev s strani koalicijskih partnerjev).
helena_3
Predvsem so se pri 8. marcu in še v kakšni podobni NVO šli nezakonito volilno kampanjo. Kršili so natančne predpise o tem.
MEFISTO
Jnnsky, imaš v mislih tvoj skrajno levičarsko zmedeni pogled na demokracijo? Kakšna demokracija je to, da gre ljudem pod to vlado vsak dan slabše in da se nam obeta še bolj črna prihodnost? Boš prevzel del odgovornosti, ko se bodo ljudje v stotisočih zbrali v Ljubljani in vrgli to neveščo proti državno in proti narodno oblast? Kako deluje nate vse pogostejša in vse bolj glasna zahteva ljudi: Hočemo nazaj Janeza Janšo!
Jonsky
Kateri stotisoči? A morda tisti oldtimerji, ki so pred sodiščem protestirali za JJ? Res zastrašujoče.
Madison
"A morda tisti oldtimerji, ki so... protestirali... ? Res zastrašujoče." *********** Če bi mlad človek vedel, kako hitro bo minila mladost, se nikoli ne bi norčeval iz starejših ljudi. Jonsky, še prekmalu boste tudi sami postali "oldtimer" - če boste imeli srečo, da boste preživeli zaletavo mladost. Morda se boste nekoč, ko vas bo starost začopatila, spomnili lastnega mladostno zaničljivega odnosa do "oldtimerjev" in boste hvaležni, da ste starost dosegli. Morda se vam bodo mladci-junci takrat posmehovali in boste želeli protestirati proti njihovemu zaničljivemu odnosu, a ne boste imeli dovolj fizičnih moči in sposobnosti za to...
Jonsky
Madison, sem že oldimer, sem penzionist krepko nad 60. Enkrat sem to na tem forumu omenil. Seveda pa to ni razlog, da bi zagovarjal srednji vek in način razmišljanja pred prosvetljenstvom.
Jonsky
Enkrat na tem forumu so me že imeli za mladinca, in sem pojasnil svoj status, moram pa priznati, da mi godi, ko me tako pomladijo. Lp
Madison
"... sem že oldimer, sem penzionist krepko nad 60." ********** Nice try, Jonsky - če ste vi oldtimer, sem jaz youngster.
Jonsky
Madison, saj vas ne prepričujem, samo naznanil sem, da ne bo pomote, saj sem skoraj počil od smeha, ko me v mojih letih smatrajo za mladinca in bi moral spoštovati starejše (seveda spoštujem starejše od 70 let). A bi moral pokazati osebno temu forumu. Mi je pa popolnoma ravno, ali mi verjamete ali ne. Nisem pa prepričan, če ste vi toliko stari kot jaz.
MEFISTO
Nespodobne pa
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.