Golobova vlada nad Telekom Slovenije z novimi nadzorniki, sledi ustoličenje nove uprave

Uredništvo

Foto: wikipedia
Skupščina Telekoma Slovenije, ki je v večinski državni lasti, je v petek odpoklicala štiri člane nadzornega sveta: Iztoka Černošo, Marka Kerina, Radovana Cerjaka in Jurija Toplaka. Menjavo petih nadzornikov je poleti zahteval državni upravljalec Kad, med predlaganimi odpoklici pa današnja skupščina ni podprla odpoklica Karle Pinter.

Kljub drugačnim predlogom Kada je na skupščino država prinesla nov seznam imen, ki sodijo v milje Golobove vlade. Novi člani nadzornega sveta so tako postali Alenka Čok Pangeršič, Mateja Čuk Orel, Marko Boštjančič in dobro znani Žiga Debeljak (od nedavnega predsednik uprave SDH, predsednik upravnega odbora DUTB in predsednik nadzornega sveta Gen energije). Ena prvih nalog nadzornega sveta bo ustoličenje nove uprave.

Prihodki skupine Telekom Slovenija medtem usihajo že vse od leta 2017, poročajo Finance.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki