Gen-I objavil letno poročilo, a brez podatka o višini nagrade za Roberta Goloba
Družba Gen-I je objavila težko pričakovano letno poročilo, ki naj bi razkrilo višino lanskega zaslužka sedanjega premierja Roberta Goloba, vendar tega podatka kljub temu nismo dočakali.
Iz poročila, ki še ni potrjeno s strani skupščine, je razvidno, da je bivši vodja podjetja Robert Golob lani od 1. 1. do 17. 11. zaslužil 200.692 evrov neto (od tega 106.000 evrov nagrade in 73.000 fiksnih prejemkov). Kot dodajajo na Siolu, je običajna praksa sicer, da podjetja objavijo bruto zneske plač, ki so približno polovico višji, vendar so v Gen-I drugačno prakso uvedli pred petimi leti, "ko so plače in nagrade njihovih uprav poskočile krepko čez omejitve, ki veljajo za podjetja v pretežno državni lasti". Tako naj bi podjetje zatrjevalo, da so zadnja leta delovali kot zasebniki in zato omejitve niso veljale – a po odhodu Goloba z vrha se je ta status spremenil in so uradno zopet postali podjetje v pretežno državni lasti.
Vendar v poročilu ni podatka o višini nagrade, do katere naj bi bil zaradi uspešnega poslovanja upravičen Golob. Je pa razvidno, da se je znesek plač in nagrad za zaposlene lani zvišal za 16 milijonov evrov oz. skoraj podvojil, kar naj bi bila posledica "novih zaposlitev in vračunanih nagrad zaradi izrednega poslovnega uspeha," piše v poročilu. Kot dodajajo mediji, naj bi bila sicer Robertu Golobu namenjena 2 milijona evrov bruto.
Več o Golobovem skrivanju prihodkov smo med drugim pisali v tem članku.
Iz poročila, ki še ni potrjeno s strani skupščine, je razvidno, da je bivši vodja podjetja Robert Golob lani od 1. 1. do 17. 11. zaslužil 200.692 evrov neto (od tega 106.000 evrov nagrade in 73.000 fiksnih prejemkov). Kot dodajajo na Siolu, je običajna praksa sicer, da podjetja objavijo bruto zneske plač, ki so približno polovico višji, vendar so v Gen-I drugačno prakso uvedli pred petimi leti, "ko so plače in nagrade njihovih uprav poskočile krepko čez omejitve, ki veljajo za podjetja v pretežno državni lasti". Tako naj bi podjetje zatrjevalo, da so zadnja leta delovali kot zasebniki in zato omejitve niso veljale – a po odhodu Goloba z vrha se je ta status spremenil in so uradno zopet postali podjetje v pretežno državni lasti.
Vendar v poročilu ni podatka o višini nagrade, do katere naj bi bil zaradi uspešnega poslovanja upravičen Golob. Je pa razvidno, da se je znesek plač in nagrad za zaposlene lani zvišal za 16 milijonov evrov oz. skoraj podvojil, kar naj bi bila posledica "novih zaposlitev in vračunanih nagrad zaradi izrednega poslovnega uspeha," piše v poročilu. Kot dodajajo mediji, naj bi bila sicer Robertu Golobu namenjena 2 milijona evrov bruto.
Več o Golobovem skrivanju prihodkov smo med drugim pisali v tem članku.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.