Francija namerava zaradi požarov ustanoviti okoljsko policijo

Uredništvo

Francija se je v preteklih tednih tako kot številne druge evropske države spopadala z uničujočimi požari. Pogorelo naj bi kar 600 kvadratnih kilometrov gozda.

Z namenom preprečevanja okoljskih kršitev ustanavljajo Francozi okoljsko policijo, ki jo bo sestavljajo okoli 3000 policistov. Osredotočeni bodo na požare. Problem predstavljajo tudi požigalci, letos poleti so jih aretirali 26.

"Cilj je, da bodo v vsaki policijski brigadi uslužbenci, specializirani za okoljske prekrške," je dejal francoski notranji minister Gerald Darmanin.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki