Filipinski šolarji prvič po več kot dveh letih v šolskih klopeh – in to kljub poplavljenim šolam

Uredništvo

Na Filipinih je za covidom-19 umrlo okoli 50.000 ljudi, cepljenje pa je potekalo zelo počasi. Z odprtjem šol so zato odlašali vse do danes. Osnovnošolci, dijaki in študentje so se tako po več kot dveh letih učenja preko spleta končno vrnili v šolske klopi. Obvezne bodo zaščitne maske in merjenje temperature.

Ravno v teh dneh so zajele del Filipinov poplave, zaradi česar so nekatere šole poplavljene. Ena od učiteljic je dejala: "Dve leti smo čakali na dan, da se znova vidimo v živo. Tudi če bodo danes poplave, bomo ostali v razredih in se učili. […].Ni mi mar za vodo. Tako sem vesela, da znova vidim otroke."

Fotografije otrok v poplavljenih učilnicah si oglejte spodaj.

https://twitter.com/lisamariedavid/status/1561666693490888704
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki