Fides in vlada podpisala sporazum, mladi zdravniki kritični

Uredništvo

Vladna stran in Sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides sta podpisala sporazum o prekinitvi za danes napovedane zdravniške stavke. Sporazum je v torek namreč po desetih urah sestankovanja potrdil stavkovni odbor Fidesa, s tem pa napovedano stavko zamrznil.

A med mladimi zdravniki je čutiti veliko kritičnosti do sporazuma. “Zdravnik na začetku kariere dela še naprej na urgenci za 5,5 evra neto na uro, vrhunski nevrokirurg operira možgane za 14,4 evra na uro. Razočaranje med mladimi in tudi mnogimi starejšimi zdravniki je veliko. Že sedaj imamo 1.000 zdravnikov premalo, ne mine teden, ko ne izvemo za odhod še kakšnega zdravnika iz sistema. Drvimo v smer balkanskega zdravstva,” so zapisali.

"Zakaj ne verjamemo obljubam države? Ker ta goljufa vas in nas, ko obljublja in zaračunava vsem dostopne storitve, ki pa vidimo, da jih ni. In ker ne bi bilo prvič, da nas je kakšna vlada prinesla okoli. Upamo, da bo ta dokazala, da se motimo. Dobili nismo ničesar, razen obljub," so sporočili Mladi zdravniki.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki