Evropska unija želi zmanjšati porabo električne energije

Uredništvo

vir: Twitter @vonderLeyen
Predsednica Evropske Komisije Ursula von der Leyen je včeraj povedala, da je Evropska unija predlagala cilj zmanjšanja porabe električne energije.

Von der Leynova je še dejala, da bo Evropska unija naredila korak naprej za stabilizacijo cen energije in "zravnala krivuljo". Globalna oskrba z energijo je redka, situacija pa zahteva pametno zmanjšanje povpraševanja, je dodala predsednica Komisije.

Evropska unija bo sodelovala s članicami, da bo ta cilj dosegla. Predložili so tudi sklop petih takojšnjih ukrepov. Njihov namen je uravnavanje tržne nestanovitnosti cene energije.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki