Evropska unija želi zmanjšati porabo električne energije
Predsednica Evropske Komisije Ursula von der Leyen je včeraj povedala, da je Evropska unija predlagala cilj zmanjšanja porabe električne energije.
Von der Leynova je še dejala, da bo Evropska unija naredila korak naprej za stabilizacijo cen energije in "zravnala krivuljo". Globalna oskrba z energijo je redka, situacija pa zahteva pametno zmanjšanje povpraševanja, je dodala predsednica Komisije.
Evropska unija bo sodelovala s članicami, da bo ta cilj dosegla. Predložili so tudi sklop petih takojšnjih ukrepov. Njihov namen je uravnavanje tržne nestanovitnosti cene energije.
Von der Leynova je še dejala, da bo Evropska unija naredila korak naprej za stabilizacijo cen energije in "zravnala krivuljo". Globalna oskrba z energijo je redka, situacija pa zahteva pametno zmanjšanje povpraševanja, je dodala predsednica Komisije.
Evropska unija bo sodelovala s članicami, da bo ta cilj dosegla. Predložili so tudi sklop petih takojšnjih ukrepov. Njihov namen je uravnavanje tržne nestanovitnosti cene energije.
Povezani članki
Zadnje objave
Vse več pritožb čez strokovnost dela CSD-jev
26. 6. 2026 ob 19:20
Izrazite prometne in vročinske obremenitve
26. 6. 2026 ob 15:15
Je Jankovićeva vizija 2045 v resnici bližja letu 1945?
26. 6. 2026 ob 13:55
Jelko Kacin in dr. Dimitrij Rupel: Šele danes razumem, kaj je Kučan zares mislil
26. 6. 2026 ob 8:48
Tebi, domovina
26. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
13 komentarjev
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Dober opozorilen prispevek na pozitivno aktivnost gospe von Leynove.
Pri energiji obstoj vedno tudi vidik potratne porabe itd. l.r. Janez KK
rasputin
Točno. Potratno je, če imaš hladilnik, računalnik, sesalec, pralni stroj, pomivalni stroj, električni kuhalnik in pečico, fen, razsvetljavo, da ne govorimo o zmrzovalniku ali klimi in toplotni črpalki. Kaj šele o električnem avtu. Dol z vsem tem. Tovarno aluminija v Kidričevem je treba zapreti, prav tako kar je še ostao od slovenskih železarn in jeklarn. Tudi ostala industrija je potratna. Likvidirajmo vse. Naj živi srednji vek in bedaki, ki nas vlečejo vanj.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Kaj pa Putin "potrata življenj mladih Putin Rusov in nerusov" ? 51.000 smrti - življenj mladih Rusov - to ni za Putina- "nič". Tako je rekel. "nič nismo izgubili" v Ukrajjini. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
De ansolutno strinjam - največ so vredne zdrave nove. Saj vidiš ubogo GB kraljico - vse nje bogastvo je ne zmore držati na nogah. L.r. Janez KK
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Se absolutno strinjam - največ so vredne zdrave NOGE. Saj vidiš ubogo GB kraljico - vse nje bogastvo je ne zmore držati na nogah. L.r. Janez KK
rasputin
Predsednica Evropske Komisije Ursula von der Leyen je včeraj povedala, da je Evropska unija predlagala cilj zmanjšanja porabe električne energije.
****
Leyenova naj raje odstopi in se loti česa, kar obvlada. Na primer varovanja vnukov. Njena skrb za Evropo nas vodi v katastrofo. Ta ženska nima tri čiste o ničemer. Žal.
Žal pa so tudi drugi evropolitiki, s poslanci evroparlamenta na čelu, le kimavci, ki potrjujejo vse, kar pride iz kabinetov Evropske komisije, ki itak zgolj izvajajo diktate iz Wasingtona.
Kot kaže, bo evropski vlak smrti moral peljati do bridkega konca, preden se bo kaj spremenilo.
rasputin
Pozabil sem napisati, da je za pomanjkanje elektrike itak kriv Putin. Torej Leyenova ravna modro, saj Putin ne sme zmagati v sveti globalistični vojni za ameriško prevlado na svetu. Tudi če bomo lačni in brez služb prezebali v slabo ogrevanih stanovanjih z električnimi redukcijami, moramo to potrpeti, ker Putin ne sme zmagati.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Oh, “rasPutin” ne obremenjuj se z našo Slovenijo. Nikogar tu v Sloveniji - ne zebe, imamo kurjave dovolj. Gospa von Leyen je pa vsekakor zelo OK gospa in mama precej lastnih otrok - kakšna razlika z žal slo "plitičarkami" z enim ali z nič otroki, Mi bomo čisto OK vse izpeljali tudi brez tebe. Tvoja prva skrb je ja – Putin “Rusija” – tam je pa res slabo, njim pojdi pomagati. ŠALA Zlasti slabo je – se zdi – s 70 letnim V. Putinom: diagnoz mu ne bom postavljal – mpak ba RUSKEM DALJNEM VZHODU je rekel nekaj “NEVERJETNEGA”. In sicer: “RUSIJA V VOJNI V UKRAJINI – NI IZGUBILA – NIČESAR” – je javno rekel Putin. Ljudje celega sveta se prijemljejo za glave in se mu posmehujejo. Daj – prosim te – odreši Putina posmeha s strani celega sveta in mu pojdi v Kremelj povedat, da je v Ukrajini IZGUBILO ŽIVLJENJA – zdaj že – 51.000 MLADIH RUSOV. “RASputin” – spotoma v Moskvo – se ustavi še v Khersonu: daj tistim ubogim Putin vojakom tam vsaj nekaj KONZREV – kakšne HRANE. Most Berislav pred Khersonom še ni razrušen – boš lahko prišel do ubogih – lačnih in neoskrbovanih Putin vojakov. Stori – te prosim to – še meni se smilijo ubogi lačni Putin vojaki. Konec ŠALE L.r. vztrajnik Odbora 2014,Janez Kepic-Kern, 70 let, ex OK knjižničar v LJ, nečlan strank in neformalnih združenj, nenaročen, od nikogar plačan – osebni zapis, nealkoholik sem, nekaznovan. Ne odgovarjam na “reply” zapise na tem portalu pišočih ANONIMNIH domnevno ex KP, ZK SD itd. piscev IN VULGARNIH polit PROVOKATORJEV, KI JIH TUDI NE VIDIM OZ. JIH NE BEREM, KER JIH IMAM POD “BLOKADO” – Njih ex KP, ZK, SD, AKE-NELEVICA, PROPUTIN ITD. polit packarijje – naj lepijo kar na portale “MLADINE”, SD, Levica”, “Svoboda”, MMC RTVSLO, NECENZURIRANO itd, ČE JIM BODO DOVOLILI
Peter Klepec
Kako to, da nihce ne ve, da vi znate?
rasputin
Kdo pa si ti, da govoriš o “naši Sloveniji”?! Najprej govori v ednini, Slovenija je pa ravno toliko moja kot tvoja. Sicer si že v nešteto postih razkril, da imaš fašistične ideje in bi nekaterim kar jemal njihove človekove pravice, tako da ni niti malo čudno, da se tu repenčiš, kot da imaš pravice, ki jih drugi, recimo jaz, nimam. Moralna pritlehnost je pač tvoj razpoznavni znak. Kar zadeva tvojih fantazijskih laži o Ukrajini, pa doslej nisi predložil še niti enega linka – ker jih pač ni. Ukrajina je pred vojaškim kolapsom, brez izurjenih vojakov, ki so žal padli, brez zadostne municije in z vedno manj podpore iz Evrope, kjer se dviga val nezadovoljstva zaradi posledic sankcij zoper Rusijo, ki spravljajo Evropo v pomanjkanje energije za gospodarstvo in gospodinjstva in s tem v revščino. Samo vprašanje časa je, kdaj se bi diktatura Zelenskega sesula kot hišica iz kart. Če ne bo pravočasno popihal kam na varno, mu bo sodilo besno ukrajinsko ljudstvo, ki ga je spravil v nepojmljivo tragedijo, ker ni nič naredil, da bi vojno preprečil, čeprav bi lahko. Dovolj bi bilo, da bi šel v resna pogajanja z Rusijo, kar sta mu priporočila tudi Sholz in Macron, a je to zavrnil. Na prigovarjanje Washingtona, se je raje odločil za vojno. Tik pred ruskim napadom je izdal vojski povelje za ponovno osvojitev izgubljenih ozemelj. Ko je vojna izbruhnila, pa ni naredil nič, da bi vojno ustavil. Rusi so pokazali dobro voljo za kompromisno rešitev, med drugim tudi tako, da so se umaknili iz okolice Kijeva in tam prekinili z vojaškimi operacijami. Toda Zelenski je raje poslušal jastrebe iz Washingtona in sklenil, da se bo boril za ameriške interese do zadnjega Ukrajinca. Kar seješ, to žanješ.
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Smešno pisari - ta "rasPutin" - mar ne ? Stokrat sem mu povedal, da sem - penzionist. On pa kar trdi, a sem - "fašist" - prav smešno. Kolikor vem o bili fašisti Italijani - nasilni, raznarodovalni do naših prednikov Slovencev. Jaz imam vse prave, zavedne Slovence - rad. Ta "rasPutin" ima totalno zmedo v glavi. Se zdi. L.r. Janez KK
Stajerska2021
Glavni krivec je Merklova. Ne zložiš vseh jajc v eno košaro, tako kot je ona Nemčijo energetsko izročila na milost in nemilost Putinu.
rasputin
Ha, ha, JKK, torej si fašipenzionist? Fašizem je forma mentis - mišljenjska naravnanost. Tvoji zapisi žal kažejo to pritlehno iztirjeno držo, ko se naslajaš nad ruskimi žrtvami, podpiraš etnocid in genocid nad rusko manjšino v Ukrajini ter njihov izgon, češ, da ne sodijo v Ukrajino, ker naj bi bili njihovi ruski predniki tja priseljeni iz Rusije, ki je po tvojem itak ni, saj trdiš, da so Rusi le v Moskvi z okolico. Sploh veš, kaj govoriš? Se bojim, da ti ni povsem jasno, ker sicer ne bi pisal takih fašistoidnih bedastoč, ki so v sramoto vsakemu razmnemu in dobronamernemu človeku.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.