Avstrijska vlada z dvomilijardno pomočjo največjemu dobavitelju energije. Gazprom za tri dni ustavlja dobavo plina.

Uredništvo

vir: Freepik.com
Wien Energie, največji avstrijski regionalni dobavitelj energije, se je znašel v finančnih težavah, zato bo prejel dvomilijardno državno pomoč. Kot je dejal avstrijski kancler Karl Nehammer, je namen pomoči preprečiti, da bi dva milijona odjemalcev ostalo brez elektrike.

Vlada želi odgovore, kako se je podjetje sploh znašlo v takšnih finančnih težavah. Po poročanju medijev naj bi imeli težave z likvidnostjo. Pri Wien Energie, ki je močno odvisno od ruskega plina, pravijo, da jih je prizadela eksplozija cen. Po Twitterju so sicer zanikali, da so insolventni oziroma v bankrotu.

Rusko energetsko podjetje Gazprom je medtem za tri dni zaustavil dobavo plina po Severnem toku 1, razlog pa naj bi bila rutinska vzdrževalna dela.

Nemški kancler Olaf Scholz je dejal, da je Nemčija v boljšem položaju glede dobave plina kot pred meseci in da se lahko z grožnjami Rusije dobro spopadajo. Prav tako so skladišča plina v Evropski uniji napolnjena že 80-odstotno, kar je nad pričakovanji.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki