Zelenski bo nagovoril tudi slovenske poslance
Po trenutno še neuradnih informacijah naj bi slovenske poslance v petek ob deseti uri prek videopovezave nagovoril ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski. Poslanci odbora za zadeve EU in odbora za zunanjo politiko so namreč pred dnevi sprejeli skelp, naj predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič povabi Zelenskega, da nagovori slovenske poslance. Slovenski parlament je sicer eden redkih, kjer do takšnega nagovora še ni prišlo.
Nagovor naj bi pokazal soglasnost slovenske politike, da v rusko-ukrajinski vojni še naprej enotno podpira Ukrajino.
Nagovor naj bi pokazal soglasnost slovenske politike, da v rusko-ukrajinski vojni še naprej enotno podpira Ukrajino.
Povezani članki
Zadnje objave
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Podpis sporazuma med Izraelom in Libanonom
27. 6. 2026 ob 17:52
Ko se zagovornik načela enakosti izogne odgovornosti
27. 6. 2026 ob 17:26
Cveta Stepanjan: Srhljiva izkušnja mučenja
27. 6. 2026 ob 14:30
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Zakaj krčimo tisto, kar ohranja zdravje?
27. 6. 2026 ob 9:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
[Gledali smo] Filmska moralna razprava
27. 6. 2026 ob 19:00
Poletni krožnik s piščancem na žaru
27. 6. 2026 ob 12:00
Gola Resnica ali Levica?
27. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
rasputin
Prevod iz neodvisnega medija Multipolarista, ki podaja govor španskega poslanca v parlamentu:
"Španski poslanec: Nato Evropo podreja ZDA, spodbuja vojno proti Kitajski, bogati orožarske družbe
Španski levičarski poslanec Gerardo Pisarello je dejal, da je bil vrh Nata organiziran, da bi "obogatili trgovce z orožjem" in "okrepili geostrateške prednostne naloge Združenih držav … predvsem zato, da bi oslabili Kitajsko." Obsodil je "vazalstvo" v odnosu do ZDA in pozval k novemu "avtonomnemu" evropskemu varnostnemu modelu, ki bo temeljil na spoštovanju globalnega juga.
Španski poslanec je obsodil vrh Nata, ki je potekal junija letos v Madridu, in obsodil vojaško zavezništvo pod vodstvom ZDA, ker se zavzema za več vojne in si prizadeva obogatiti industrijo orožja, medtem ko Evropejci trpijo zaradi inflacije in energetske krize.
V španskem parlamentu je levičarski poslanec Gerardo Pisarello trdil, da »vrh Nata ni bil organiziran za krepitev miru«, ampak »je bil organiziran v bistvu za okrepitev geostrateških prednostnih ciljev Združenih držav … predvsem za oslabitev Kitajske. ”
https://multipolarista.com/2022/07/04/spain-nato-subordinate-europe-us-war-china/
Kdo bo seveda zamahnil z roko in rekel: Kaj bi to, kar govori levičar...
Ko gre za mir in za vprašanje ali bomo živeli v militarizirani družbi, v kateri bo predvsem ameriški orožarski lobi stalno spodbujal napetosti in vojne po vsem svetu, je prav vseeno, kdo to pove. To ni svet, h kateremu bi bilo vredno stremeti.
rasputin
Nadaljevanje iz gornjega članka: "Očitno je, da Evropa potrebuje nov model varnosti," je dejal Pisarello. Toda "ta varnostni model mora biti avtonomen model, evropski model, ne pa model, podrejen Združenim državam." Pisarello je Washington prikazal kot neokolonialnega vladarja in obsodil Španijo, ker se je ponudila, da se »predamo v vazalstvo Natu«. Ameriška vlada je prišla v Madrid, "da bi nam po visoki ceni prodala svoj onesnažujoči plin iz skrilavca, svoja GSO žita in predvsem orožje Lockheed Martina in njegovo vojno industrijo," je izjavil."
rasputin
Veliki demokrat, ki je prepovedal opozicijske stranke in opozicijske medije in vlada s pomočjo politične policije, ki ugrablja in ubija politične nasprotnike, bo spregovoril slovenskim poslancem.
Ameriška univerza Princeton je na podlagi podatkov ugotovila, da v Ameriki ni demokracije, ker zakonodajalec sprejema zakone pod vplivom lobijev, ki so v korist elite, ne pa zakone, ki bi bili v prid ljudstva. Je prti nas kaj drugače?
https://www.youtube.com/watch?v=U6w9CbemhVY
Me zanima, koliko Slovencev podpira Zelenskega in njegovo za Ukrajino samomorilsko politiko, Evropo pa pelje v ekonomski propad.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.